Doučovanie

Doučovanie je pekná možnosť privyrobenia aj pre mamičky na materskej dovolenke. Väčšinou je záujem o doučovanie cudzích jazykov, no nemusia to byť len jazyky ale čokoľvek, v čom ste dobrá a v čom vynikáte. Či už je to hra na gitaru, kreslenie, práca s počítačom, hocičo.
Na niektoré takéto veci možno bude potrebná živnosť, to vám iste povedia na živnostenskom úrade (stačí si zavolať a opýtať sa).

Ak neviete, či by ste to zvládli, skúste sa najskôr popýtať v kruhu vašich známych alebo kamarátok. Môžete napríklad skúsiť doučovať dieťa vašich známych, len na skúšku, aby ste videli, či vám to pôjde. Takto získate aj isté sebavedomie a skúsenosti.

V prípade, že ste naozaj profíčka v cudzom jazyku a máte trebárs aj štátnu skúšku, môžete pripravovať aj študentov na maturitu, o čo je vcelku veľký záujem alebo učiť jazyk vo firmách, prípadne sa spýtať na brigádu v niektorej jazykovej škole.

Doučovanie je teda celkom dobrý spôsob privyrobenia, avšak má aj svoje úskalia. Hlavným je asi to, že ak máte dieťa, musíte si to naplánovať tak, aby ste ho mali na ten čas kam odovzdať. Ideálne je, ak doučujete u vás doma a s dieťatkom je buď otecko alebo niekto známy. Tiež potrebujete nejaký ten priestor na doučovanie, kde vás nebude nikto rušiť.

V neposlednom rade si treba zohnať nejakú tú „klientelu“ – to môžete skúsiť prostredníctvom vašich známych (ak poznajú niekoho, kto hľadá doučovanie, môžu vás odporučiť), alebo si podajte inzerát. Ak chodíte do materského centra, môžete aj tam nejako zverejniť svoju ponuku doučovania.
Všímajte si tiež inzeráty v novinách, ľudia často hľadajú niekoho, kto by ich doučil či už jazyk alebo niečo iné.

Moja skúsenosť: Sama som si takto doučovaním privyrábala. Doučovala som angličtinu a bolo to fajn. Jednak som bola nútená sama sa zdokonaľovať a tiež ma to bavilo. A záujem o hodiny bol naozaj veľký. Kým som mala len jedno dieťa, dalo sa to zvládať viacmenej v pohode, mama mi na tú chvíľku malého vždy zobrala (bývame v jednom dome). Keď k nám však pribudla aj dcérka, už to také jednoduché nebolo a postupne som to vzdala. Momentálne nedoučujem vôbec, venujem sa už len rodine a písaniu.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top