Kniha „Vidí ma Boh aj potme?“

Vďaka internetovému kníhkupectvu Kumran.sk a jeho programu pre blogerov (Knihovnička) sme sa mali možnosť zoznámiť aj s knižkou s názvom „Vidí ma Boh aj potme?“

Autorom je Neal Lozano a krásne ilustrácie v knižke sú dielom Bena Hatke.

Prvé, čo ma prekvapilo, bol veľký formát knižky. Čakala som malú útlu knižočku a prišla veľká kniha. Napriek väčšiemu formátu je to ale tenká knižka, ktorá na pár desiatkach strán rozpráva milý príbeh malého dievčatka Anny.

Anna je u starkých a keď sa zotmie a ona má ísť spať, dostane strach. Pýta sa, či ju Boh vidí aj potme. Láskavý starý otec jej vysvetľuje, že Ježiš je stále s nami bez ohľadu na to, či je svetlo, či je tma, či je deň alebo tmavá noc.

Knižka neobsahuje príliš veľa textu a je doplnená o krásne ilustrácie. Napriek tomu, že text nie je rozsiahly, bola knižka pre naše deti (4 a 6 rokov) ešte pomerne nezrozumiteľná. Jej čítanie sa im však páčilo a nechceli skončiť, kým sme knižku nedočítali.

Z môjho pohľadu je knižka vhodná pre trošku staršie deti, možno od tých 6 rokov vyššie, i keď veľa závisí od konkrétneho dieťaťa.

V každom prípade som rada, že sme mali možnosť túto knižku spoznať a prečítať, pretože nám to umožnilo stráviť s deťmi chvíľku rozprávaním sa o Bohu:)

Posts created 211

5 thoughts on “Kniha „Vidí ma Boh aj potme?“

  1. Na túto knižku som tiež pozerala. Aj ma lákala. Ale my máme už dosť väčšie dieťa, to už by pre neho nebolo.
    Ale ďakujem za podrobnejší opis obsahu. Určite je to krásne dielko, ktoré zas trošku pomôže deťom priblížiť lásku a starostlivosť nášho "dobrého Pastiera". 🙂

  2. 🙂 ďakujem za koment:) Inak, ku Knihovničke som sa dostala vďaka Tvojmu blogu, tak vďaka za tip! Knižka je krásna, hlavne obrázky sa deťom faaakt páčili (aj mne:), ale videla som, že je pre nich ešte trochu taký vyšší level a že dosť dobre nechápu, o čom to presne bolo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top