Práca z domu popri materskej dovolenke

Určite sa nájde mnoho mamičiek, ktoré podobne ako ja, premýšľajú počas materskej dovolenky, ako si aspoň nejakú tú korunu (dnes už teda Euro) privyrobiť.
Na materskej nie je väčšinou peňazí nazvyš, takže každé Euro je naozaj dobré.
A tak mnohé z nás hľadajú inzeráty v miestnych novinách alebo skúšajú šťastie na internete. Z inzerátov sa môže zdať, že práce na doma je neúrekom. Ozveme sa na jeden inzerát, skúsime aj na iný a potom ďalší. Niekedy dostaneme odpoveď, aby sme zaplatili registračný poplatok a potom dostaneme ďalšie informácie. Ak sa necháte nachytať, zrejme nezarobíte nič, akurát budete o pár Eur ľahšia.
Alebo sa dostanete k skvelej ponuke predávať kozmetiku, šperky alebo iný tovar. Toto môže byť síce fajn, no nie každá mamička má obchodného ducha.
Nejedna mamička na materskej napokon rezignuje a povie si, že pracovať z domu sa zrejme naozaj nedá. Nuž, ja tvrdím, že sa dá, i keď pre to treba veľa urobiť. Pozrime sa v skratke na to, aké sú možnosti.
Predtým, než sa do niečoho takéhoto pustíte, si najskôr zistite všetky právne náležitosti – teda, najmä to, či môžete mať nejaký príjem popri rodičovskom príspevku (myslím, že ak pracujete, máte nárok len na príspevok na starostlivosť o dieťa, ale radšej si treba tieto veci overiť na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, prípadne aj na Sociálnej poisťovni, pretože veľa závisí aj od toho, kedy ste začali rodičovský príspevok poberať).
A aké sú tie možnosti? Začnem tým, čo robím ja sama a postupne budem pridávať ďalšie spôsoby privyrobenia.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top