A zasa príde Mikuláš:)

Mikuláš zo zažehľovacích korálok

5. december bol pre mňa vždy výnimočný (okrem iného sa v tento deň narodil môj manžel:) a ako dieťa som sa nesmierne tešila na večer. Pretože večer sme si dávali do okna vyčistenú čižmičku a netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša. Doteraz cítim to chvenie a napätie, ktoré som ako dieťa prežívala, keď som po tisícikrát kontrolovala, či už mi v tej čižmičke Mikuláš niečo nechal.
A nechápala som, ako dokáže dočiahnuť tak vysoko a balíček dať až do okna – vysvetľovala som si to tým, že má na to zrejme tú veľkú palicu, ktorú nosí so sebou („…je isto teleskopická, ako inak by dočiahol aj na najvyššie poschodia paneláku… Alebo mu v tom pomáha jeho asistent anjel – veď ten má krídla, takže môže vyletieť a balíček odovzdať aj na vyššie miesta,“ myslela som si:).

Nuž, zistenie pravdy o Mikulášovi pre mňa ako dieťa nebolo ničím príjemným, už som viac nemohla hútať nad tým, ako to ten svätý Mikuláš robí a predstava, že balíček mi do čižmičky strkajú rodičia, mi prišla straaaašne nespravodlivá a smutná.

Dnes už však prežívam sviatok svätého Mikuláša odlišne. Neteším sa na balíček sladkostí v mojej čižme, teším sa na radosť v očkách našich dvoch detí, na ich prekvapené tváričky, keď si v predtým prázdnej topánočke za oknom objavia prekvapenie:) A tento sviatok mám rada aj preto, že mi pripomína, že Vianoce sú už zasa o kus bližšie:)

A keďže sme s deťmi aj trošku tvorili pri príležitosti tohto sviatku, ponúkam vám ukážku našej tvorby.
Úvodný obrázok je postavička Mikuláša zo zažehľovacích korálok. Robili sme ho podľa šablóny z internetu, no na tohto konkrétneho som si návod neuložila. Nejaké šablóny na vytvorenie Mikuláša zo zažehľovacích korálok nájdete v odkazoch nižšie:
http://www.craftideas.info/html/fuse_bead_christmas_b.html
http://www.craftideas.info/html/fuse_bead_santa_pattern_b.html

Okrem toho sme si vyrobili aj papierovo-vatového Mikuláša, ktorého si isto ľahko zhotovíte aj vy. Stačí vám na to papierový tanier, farebné papiere, nožnice, lepidlo a vata. My sme však papierový tanier nemali, takže som musela improvizovať a tvár s čapicou som jednoducho vystrihla z tvrdého papiera.
Návod v angličtine aj s obrázkom toho, ako to v skutočnosti malo vyzerať, nájdete na tejto stránke.
A tu je teda náš výtvor:)

A na záver ešte jedna básnička z našej dielne:
Mikuláš dnes príde k nám, 
čižmičku do okna dám. 
Poslušný som ja bol veru / Poslušná som bola veru, 
balíček chcem za odmenu. 
Veď Mikuláš, vec to známa, 
radosť deťom vždy rozdáva.“
Tak krásneho Mikuláša! 🙂

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top