Náš príbeh

Blog o živote so závislosťou

Život mnohých z nás je poznačený závislosťou – či už priamo alebo nepriamo. Aj my s manželom patríme medzi nich. Kedysi som si nevedela predstaviť písať o tom, aké to je milovať človeka so závislosťou. Ani som si nepripúšťala, že by môj manžel bol vyslovene závislý.
Posledné dva roky však boli v našom živote prelomovými. Uvedomili sme si veľmi veľa vecí, vrátane toho, že môj manžel má vážny problém so závislosťou od hazardných hier.

Život s človekom, ktorého ovláda závislosť (látková či nelátková), má svoje úskalia. Je poznačený bolesťou, neistotou, samotou, smútkom, stratou akejkoľvek dôvery a niekedy aj stratou nádeje.

Prešli sme si počas nášho 13-ročného manželstva už naozaj všeličím a vďaka manželovej závislosti sme sa toho veľa naučili.

Rozhodli sme sa vyrozprávať náš príbeh. O tom, aké to je žiť so závislosťou, v našom prípade patologickým hráčstvom (gamblerstvom). O našej ceste, ktorá viedla až k liečeniu a následnej abstinencii. O tom, že nádej existuje.

Nechystáme sa nikomu radiť. Jediné, čo môžeme urobiť, je podeliť sa o náš príbeh. Ja sama som dlho hľadala ženy s podobným príbehom, ktoré by mi dokázali porozumieť, ktorým by som sa mohla vyrozprávať. Nenašla som. Nie sú to totiž veci, o ktorých by ste sa rozprávali pri káve – hanbíte sa, držíte to v sebe, izolujete sa. Cítila som sa v tom všetkom veľmi sama, stratená.

Aj preto cítime, že je dôležité o tom hovoriť. Nahlas. Lebo závislosti sú všade okolo nás. Komplikujú nám život, rozvracajú rodiny, ničia vzťahy, ubližujú nám i našim deťom. Je to akási novodobá epidémia.

Ak aj vy poznáte niekoho so závislosťou, možno vám dobre padne vedieť, že je nás viac… a to na začiatok stačí…

Majka a Tomáš

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top