Bio karité – 100% Bambucké maslo Saloos

Prírodná kozmetika je moja srdcovka. Už nejaký čas používam takmer všetko len z radov prírodnej kozmetiky. Niečo som už o tom písala na mojom blogu a teraz by som chcela pokračovať v konkrétnej skúsenosti, ktorú mám s úžasným Bambuckým maslom od firmy Saloos.
K bambuckému maslu ako takému som sa dostala už klasicky vďaka písaniu článku o tomto prírodnom zázraku. Informácie, ktoré som našla, ma presvedčili až natoľko, že som sa rozhodla čisté prírodné 100% bambucké maslo vyskúšať na vlastnej koži. Našlo sa viacero produktov, ja som si vybrala ale Bio karité (Bambucké maslo) od českého výrobcu bio prírodnej kozmetiky Saloos.
Okrem toho, že som hľadala niečo pre seba, keďže som mala neskutočne vysušenú pokožku na rukách, chcela som tiež nájsť nejakú vhodnú prírodnú kozmetiku pre našu dcérku, ktorá v tom čase mala nepekný suchý ekzém na lýtkach a lakťoch. 
Konzultovala som použitie čistého bambuckého masla aj s jednou lekárkou-alergologičkou, ktorá mi to odobrila. Nechcela som dcérke dávať kortikoidy a rôzne iné kozmetické prípravky určené na ošetrenie ekzému u detí. Je kopec všelijakých krémikov a telových mliek pre deti s ekzémom a všetky sľubujú absolútnu jemnosť a šetrnosť voči pokožke. No keď si pozriete zloženie, zistíte, že až také ružové to s týmito „superjemnými“ prípravkami nie je.
Bambucké maslo od Saloosu je čisto prírodné a navyše bio, takže v tomto smere som mala istotu, že dcérku natieram naozaj niečím prírodným bez prídavku všelijakých chemických prímesí. Tento balzam je vhodný pre všetky typy pleti, obzvlášť ale pre suchú, citlivú až ekzematickú pleť.
No a tu je teda moja skúsenosť.
Bambucké maslo som kúpila v jednej čajovni za niečo vyše 6 Eur, ale nájdete ho aj v ponuke internetového obchodu http://www.saloos.sk/ . Potešila ma nie veľmi vysoká cena v porovnaní s rôznymi špeciálnymi krémami a mliekami, ktoré nám ponúkali v lekárni na ošetrovanie detskej ekzematickej pokožky.
Trošku ma prekvapila konzistencia – bambucké maslo je dosť husté a ťažšie sa naberá. To je ale len prvý dojem, pretože maslo sa vám o chvíľku krásne „roztopí“ v dlaniach.
Na vysušenú pokožku mojich rúk pôsobilo doslova ako balzam. Krásne a ľahko sa roztiera a nenecháva na koži nepríjemný mastný pocit. Ruky som si ním natierala po každom umytí a príjemný pocit vydržal naozaj dlho.
Zistila som tiež, že je to perfektný prostriedok na suché chodidlá, kolená a lakte, čo u mňa tiež býva častým problémom hlavne v zimných mesiacoch.
Bambucké maslo sa ale hodí aj na suché pery. Mám odskúšané na sebe i na mojich deťoch:-). Tým, že Bio karité je čisto prírodné a neparfumované, neštípu z neho pery.
Dcérke som bambuckým maslom natierala ekzémom postihnuté miesta na lýtkach aj na lakťoch. Vyhovovalo mi, že „karité“ nemá žiadny zápach (nemám rada príliš parfumovanú kozmetiku a už vôbec nie na citlivú pokožku detí), pekne sa roztieralo a dcérke nedráždilo pokožku.
Dnes už, našťastie, naša Bambuľka ekzém nemá a ja som veľmi rada, že to najhoršie štádium ekzému sme prekonali aj bez použitia kortikoidov, ktorými to kožní lekári bežne riešia.
Čiže moja skúsenosť s Bambuckým maslom od Saloosu je výborná a tento produkt môžem len odporúčať. Obzvlášť pre suchšie typy pokožky a pre citlivú detskú pokožku je, myslím, naozaj super.
Posts created 211

One thought on “Bio karité – 100% Bambucké maslo Saloos

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top