Kam písať články za honorár? III.

…tak po krátkej prestávke pokračujem v popise možností ohľadom písania článkov za honorár.
Možnosť číslo 3: Sledujte ponuky práce
Tak ako pri iných druhoch práce, tak aj ponuky práce pre externých redaktorov sa z času na čas objavujú v inzertných denníkoch či na internete. Ak poznáte server www.profesia.sk, potom si nejaké ponuky môžete nájsť aj tam. Treba si nastaviť oblasť „Žurnalistika, polygrafia, médiá“ a prípadne aj lokalitu
(i keď pri práci externého redaktora zväčša nie je lokalita podstatná a celá komunikácia funguje prostredníctvom e-mailov).

Samozrejme, stránka Profesia.sk je len jedna z možností. Takýchto internetových stránok je oveľa viac, spomeniem ešte napríklad www.job.server.sk a rôzne ďalšie. Z vlastnej skúsenosti však viem, že tých ponúk na prácu externých redaktorov a prispievateľov, či už do časopisov alebo na rôzne weby, nie je až tak veľa. Niektoré ponuky sú na plný úväzok, tam je dôležitá aj lokalita.

Nejaké ponuky na písanie honorovaných článkov možno nájsť aj tak, že si do vyhľadávača zadáte napríklad frázu „redakcia hľadá externých prispievateľov“ alebo „práca pre externých prispievateľov“ a podobne. Všímajte si ale aj dátum pri takýchto ponukách (neraz vám to „vyhodí“ ponuky už neaktuálne).

Niektoré regionálne noviny tiež často hľadajú prispievateľov. Majú záujem zväčša
o ľudí, ktorí bývajú v danej oblasti, majú teda aj prehľad o dianí v danej lokalite a poznajú ju. Ako sú takéto „veci“ platené, však netuším. Môžete ale skúsiť aj takúto možnosť.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top