Kolobežka, odrážadlo, pennyboard – dokonalé trio

Všetky naše štyri deti sú odchované na odrážadlách – myslím tým tie rôzne autíčka a motorky na kolieskach pre najmenšie deti. Boli to ich prvé dopravné prostriedky a dodnes si pamätám tie množstvá zodratých topánok… Ach jaj! Postupne, ako vyrástli z odrážadla, prešli na kolobežku. Tých sa už u nás vystriedalo tiež celkom dosť, keďže všetci traja starší sú zdatní „kolobežkári“. A dvaja najstarší (12 a 10 rokov) už frčia aj na pennyboardoch.

Tieto „dopravné“ prostriedky sú podľa mňa naozaj super, pretože podporujú deti v pohybe, sú ľahko skladné a dokážu uľahčiť aj niektoré dlhšie prechádzky, výlety do ZOO alebo ako v našom prípade aj dovolenku. Aj teraz, počas nášho predĺženého pobytu v Taliansku, nám kolobežky, odrážadlo a pennyboardy pomáhajú urobiť niektoré výlety a prechádzky pre deti zábavnejšími (a zároveň im trochu ušetria nohy a nám zas nervy:).

Kolobežky máme dve, jednu staršiu, ktorú som kúpila z druhej ruky už dávnejšie. A druhú kolobežku sme našli a dokúpili pred cestou cez Biano.sk v sekcii Hobby a šport. Najskôr som myslela, že kolobežku zadovážime mladšej dcérke na Vianoce, nakoniec to ale bolo super rozhodnutie, pretože o tú jednu by sa tu deti asi pobili.

Táto nová kolobežka sa stala miláčikom našich dvoch báb – jednak kvôli farbe, jednak kvôli väčším silikónovým kolieskam a nízkej hmotnosti. Aj mladšia, 6-ročná, dcérka ju ľahko odnesie – má len 2,7kg, ale nosnosť až 70kg, takže sa na nej odveziem v pohode aj ja. O Emkinej radosti z nového dvojkolesového tátoša svedčí isto aj táto fotka z jej prvej jazdy:)  Navyše kolobežku ľahko zbalíme do auta, dá sa totiž zložiť a zaberie tak ešte menej miesta.

Najmladší drobec uháňa na svojom žltom odrážadle, ktoré máme tiež z druhej ruky, ale slúži neuveriteľne vzhľadom k tomu, čo na ňom malý „motorkár“ predvádza. Pri nedávnej prechádzke po promenáde popri pláži tu v Taliansku bol parádnou atrakciou. Miestami som sa bála, či sa ľudia stihnú uhnúť, lebo Tomáško občas zabudol, že to on musí dávať pozor na to, aby niekoho nezrazil:)

Tomáško so svojím žltým tátošom:)

A takto sme oddychovali v krásnom píniovom parku pri fontáne v toskánskom mestečku Castiglioncello, ktoré je od nášho ubytovania vzdialené asi 30 minút chôdze popri pláži.

 

 

 

 

 

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top