Nežiaduci účinok: Smrť (John Virapen)

foto: www.mojakniha.sk

Kniha s názvom Nežiaduci účinok: Smrť od Johna Virapena je určite dobre známa mnohým. Ide vlastne o priznanie bývalého riaditeľa farmaceutickej firmy.

Keďže sa o túto oblasť zaujímam, napísala som si o túto knižku Ježiškovi a pod stromčekom som ju naozaj objavila (vďaka, Ježiško:-). No a prečítala som ju prakticky v priebehu pár dní.
Kniha má nejakých 250 strán a číta sa, myslím, pomerne ľahko. Horšie je to však s tým, čo sa v nej dočítate…

Pre tých, ktorí už majú aký-taký obraz o tom, ako to vo „farma priemysle“ funguje a že často sú hlavným a jediným motívom všetkého len peniaze, nebude knižka až taká šokujúca. Ale pre ničnetušiacich ľudí, ktorí bezhlavo dôverujú „zázračným“ liekom a veria, že v medicíne a farmaceutickom priemysle ide vždy skutočne len o dobro ľudí, to bude zrejme studená sprcha.

Autor rozpráva svoj príbeh – od detstva až po budovanie jeho kariéry v jednej významnej farmaceutickej firme.
Dozviete sa o rôznych špinavých praktikách, ktoré aj sám autor uplatňoval s cieľom získať presadenie nejakého lieku napriek negatívnym výsledkom klinických štúdií. Jednoducho, kniha vám umožní nazrieť do tých zákutí farmaceutického priemyslu, o ktorých by ste možno radšej ani nevedeli a možno vám trochu (alebo poriadne) otvorí oči.

Podľa mňa ide o zaujímavú knihu, ktorú sa určite oplatí prečítať, aby si človek uvedomil, že lieky nás nespasia. Niekedy dokonca urobia skôr opak – zničia nás, naše zdravie a zdravie našich detí. 

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top