Kam písať články za honorár? II.

V prvej časti tohto „miniseriálu“ som písala o možnosti oslovovať jednotlivé webové stránky. Aké sú ďalšie možnosti?
Možnosť číslo 2: Oslovte redakcie časopisov
Ak to s písaním myslíte vážne, môžete skúsiť osloviť aj redakcie rôznych časopisov. Výber časopisov závisí najmä od toho, na aké témy sa zameriavate.
Väčšina (ak nie všetky) časopisy majú aj svoje vlastné internetové stránky, takže kontakt na redakciu môžete nájsť na webe, alebo tiež priamo v časopise. Nečakajte však, že v časopise priamo nájdete výzvu alebo ponuku práce pre externých redaktorov (i keď aj to sa môže stať, no netreba sa na to spoliehať).
Časopis, pre ktorý by ste chceli písať, by ste mali aspoň ako-tak poznať, mať prehľad v tom, aké témy sa v ňom rozoberajú.
Skúste napísať e-mail priamo do redakcie a spýtajte sa, či nie je možnosť externej spolupráce, napíšte niečo o sebe, svoje skúsenosti s písaním, prípadne priložte aj odkazy na vaše publikované články alebo články z vášho blogu. Nezabudnite na kontaktné údaje.
Ak máte pocit, že by ste danému časopisu mohli priniesť zaujímavé články, zahrňte to do e-mailu s približným popisom tém, ktoré by sa podľa vás hodili a mohli zaujať.
V podstate je to podobné ako pri oslovovaní webových magazínov. Čo sa týka „papierových“ časopisov, ich nevýhodou je azda to, že vychádzajú len raz za mesiac a podobne. Teda priestor na uverejnenie vašich článkov nebude taký, ako je to na webových stránkach. Výška honoráru závisí od konkrétneho časopisu.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top