Rozhovor so šikuľkou Pristelkou, ktorej bábiky vás jednoducho dostanú

Na mojom blogu už rozhovor s jednou veľmi šikovnou mamičkou je. Som naozaj rada, že s podobným rozhovorom súhlasila aj ďalšia šikuľka, ktorú vo virtuálnom svete poznáte asi najskôr pod prezývkou „Pristela“ a ktorej textilné bábiky sú doslova umeleckými dielami.


Začnem podobnou otázkou, akú som na úvod položila aj Lusilke v rozhovore s ňou, teda aká bola Tvoja cesta k tvoreniu textilných bá
bik?
Zvedavosť a snáď i to, že sama mám doma len chlapov, preto ma ten „dievčatkovský“ svet obchádzal, a ja tááák ľúbim ružovú, šatočky, mašličky a vrkôčiky, tak prečo si to všetko nevyrobiť?:-)
Pre koho si ušila svoju prvú bábiku? Pamätáš si ešte na ňu?
Už som to niekde spomínala, prvá babuľka je len moja, sedí u mňa v pracovni, je pamätná, učiaca sa, ušitá hrozne, ale aj napriek tomu ju ľúbim zo všetkých najviac.
Je šitie bábik len Tvojou záľubou, alebo Ťa tento koníček (ako aj ostatné) živia? Dá sa vôbec takýmto spôsobom uživiť (myslím vlastnou tvorbou)?
Môj koníček je i moja práca, a či sa dá originál hand made výrobou uživiť je ťažká otázka, jediné čo sa dá na ňu odpovedať je asi len to, že rozhodne sa ňou nedá zbohatnúť .


Koľko času Ti asi zaberie ušitie jednej bábiky?
Tak toto je relatívne a hrozne veľa záleží od objednávky čo všetko si zákazník na babuľke želá. Áno, mám spočítaný aj najkratší čas, ale urobiť babuľku rýchlo a pri tom kvalitne je namáhavé ako fyzicky tak i psychicky, takéto tempo sa nedá zvládať deň čo deň .
Šiješ bábiky aj na objednávku alebo kde si môžu záujemcovia bábiky od Teba zakúpiť?
Babuľky šijem len na objednávku, dá sa ma zastihnúť všade na internete, kde zbadáte meno Pristela,
Alebo na adresách: sartia@azet.sk , sartia@hotmail.sk , www.fler.cz/pristela , facebook.com/zanet.marodiova

V rozhovore s Lusilkou som sa dozvedela, že spoločne usporadúvate aj kurzy šitia bábik. Zatiaľ sa však konajú len v Čechách. Čím to je? Je na Slovensku menší záujem o takéto kurzy?
Po pravde na Slovensku sme s Lusilkou kurz ešte neskúšali, Slováci a Češi sa v tomto hodne líšia, oni tam milujú ručne kvalitne vyrobený originálny výrobok. Ako príklad odlišnosti môže slúžiť český kreatívny portál Fler.cz, u nich má neskutočne veľkú návštevnosť a tak isto aj predaj, u nás ich pokus začleniť sa na náš trh s ručnými výrobkami skrachoval.


Viem, že šitie bábik nie je jedinou Tvojou záľubou. Prezradíš nám, čomu sa ešte venuješ?
Mojou naj záľubou je maľovanie, keď vyrastiem budem maľovať veľké nádherné obrazy:-), taktiež milujem vymýšľať a vyrábať textilné didaktické hračky, vankúšiky, podsedáky, deky. Ďalej je práca s drevom, magnetky, menovky, pečiatky pre deti, maľovanie na textil, tričká, pergamano je toho viac, no naj u mňa vyhráva tvorba pre deťúrence.


Čo by si odkázala mamičkám, ktoré by sa do ušitia bábiky rady pustili?

Hurá do toho! A hlavne nedať sa odradiť, keď to hneď nepôjde. Každá jedna textilná bábika robená s láskou je krásna, čo isto každá jedna mamička i „nemamička“ zistí sama, keď si takú vyrobí, keď si ju k sebe pritúli a zistí, že tie umelé, studené z obchodov v porovnaní s tou jej nemajú žiadnu šancu.
Takže želám všetkým veľa šťastíčka, trpezlivosti a úsmevu pri výrobe.
Veľmi pekne ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov pri tvorení!
Taktiež veľmi pekne ďakujem za rozhovor a aj za miestečko v Tvojom blogu, prajem veľa nápadov pri tvorení ako aj pri písaní.
Bábiky od Pristelky nájdete v tejto galérii: http://fotoalbumy.azet.sk/najdi?p[q]=sartia a napísať jej môžete na túto e-mailovú adresu: sartia@azet.sk
Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top