Mei tai Al´n´Izi

náš krásavec mei taiový:)

Šatka, babyvak, Manduca, Ergo či mei tai? Nosičov na nosenie bábätiek a malých detí je pomerne dosť a každý z nich má svoje výhody i nevýhody.

Ja som sa až pri treťom dieťatku odhodlala byť „nosiacou“ maminou a tak som tiež musela nahliadnuť do problematiky zvanej nosiče:)

Na najmenšie bábätko sa mi najviac osvedčila šatka. Manduca sa mi na tak malé bábo zdala nevhodná (hoci je určená pre bábätká už od 3,5kg) a babyvak mi nevyhovoval akosi vôbec.

Ako však dcérka rástla, presedlali sme na Manducu, v ktorej sa nosíme doteraz. Keď však raz objavíte čaro nosenia detí, zistíte, že nosičov nikdy nie je dosť. A tak som sa nejako dostala aj  k mei taiom.

Najskôr som si plánovala, že si mei tai ušijem, návodov na internete sa dá nájsť pomerne dosť. Ale našťastie, skôr než som sa do toho pustila, stala som sa šťastnou majiteľkou mei taiu od Al´n´Izi.

Musím povedať, že som bola naozaj prekvapená tým, ako príjemne sa mi v ňom nosilo a nosí. Popruhy netlačia, nezarezávajú sa, viazanie je omnoho jednoduchšie ako pri šatke. Je to podľa mňa taký zlatý stred medzi Manducou a šatkou. Určite by som si ho pribalila na letnú dovolenku (škoda, že som ho nemala už v lete, keď sme s dcérkou boli na dovolenke v Chorvátsku) a prenosila v ňom bábätko počas letných mesiacov, kedy šatka i Manduca mne veľmi nevyhovovali.

Mei tai má aj tú výhodu, že je spratný a ľahko ho zbalíte a odnesiete kdekoľvek. Je vhodný pre detičky asi od 3 mesiacov do 2-3 rokov.

Mei taie Al´n´Izi šije jedna šikovná maminka a momentálne sú v ponuke naozaj krásne farebné kombinácie a vzory. Nájdete ich na facebooku a niečo z ich ponuky sa dá kúpiť aj v internetovom obchode www.krpcek.sk.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top