Ako zabaviť trojročné dieťa? Dajte mu skladať puzzle!

Hoci som prvý článok tohto roka plánovala oooveľa skôr a na inú tému, akosi som sa k tomu už tradične nedostala. Dozvedela som sa však, že včera teda 29.1. bol Svetový deň puzzle. Milé, však? Ani som netušila, že taký sviatok existuje.

No ale prečo o tom píšem? U nás už od Vianoc je puzzle každodennou zábavkou. Náš trojročný Tomáško dostal totiž od Ježiška takéto parádne  „zvieratkové“ puzzle a myslím, že neprešiel od Štedrého dňa ani jeden jediný deň, kedy by sme ho neskladali. Dieliky sú pevné, odolné a dostatočne veľké aj pre trojročných „skladačov“ a napriek každodennému vyťaženiu zatiaľ puzzle drží.

A tak som sa chcela s vami podeliť o tento tip na zábavu pre malých drobcov. Ak ste tých svojich ešte nezasvätili do tajov skladania puzzle, určite tomu dajte šancu. My skladáme denno-denne. Niekedy si Tomáško skladá chvíľku i sám (Pane Bože, vďaka Ti za tieto chvíľky :), no najväčšiu radosť mu robí, ak mu pri tom niekto asistuje.  A ešte väčšiu radosť má, keď súťažíme, kto skôr poskladá ktoré zvieratko.

Okrem „zvieratkového“ puzzle máme aj zopár ďalších a naozaj je to momentálne top aktivita na každý deň.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top