Ďalšie nástrahy práce na doma

Nedávno som písala o tom, že pracovať z domu popri materskej nie je vôbec až také jednoduché (i keď asi závisí aj od toho, akú prácu robíte). Dnes chcem ešte napísať pár riadkov o tom, aké ďalšie nástrahy to môže mať.

Keď vás nekope múza… – tak toto je veľmi nepríjemné. Ak píšete články a sama musíte aj hľadať vhodné témy, ktoré by sa mohli hodiť, potom to môže byť občas dosť problematické. Síce sa niektoré témy opakujú, no aj tak treba stále hľadať nové a nové. Niekedy mám také obdobie, že akosi nie a nie prísť na niečo schopné a tak len sedím a čumím do obrazovky počítača (a tajne dúfam, že ma tá múza poriadne kopne do zadku).
Potom to však zväčša prejde a zasa príde obdobie plné tvorivých nápadov, chvalabohu…:-)

Keď sa vám fakt ale fakt nechce… – tiež veľmi nepríjemné a žiaľ, stáva sa. Aj keď písanie milujem a je to pre mňa nielen práca ale aj hobby zároveň, predsa len mám chvíľky, kedy sa mi neskutočne nechce. To býva najmä vtedy, ak mám písať o niečom, čo mi až také blízke nie je. V takých chvíľkach, kedy by ste robili hocičo iné, len nie to, čo by ste mali (v mojom prípade napísať článok, ktorý sa mi písať nechce), pomáha asi jediné – sadnúť si k počítaču a jednoducho to napísať.

Nemáte čas – aj to sa stáva. Niekedy je práce viac než dosť a na materskej dovolenke času veľa nebýva.
A síce, ak je váš „nadriadený“ chápavý, z času na čas pochopí, že nestíhate, lebo máte choré deti, musíte toho veľa vybaviť a podobne, no nemôžete to robiť často. Ja sa snažím dodržiavať termíny vždy, i keď už som za tých pár rokov musela párkrát požiadať o strpenie (hlavne, keď boli obe deti choré). Svoju prácu si vážim a preto sa ju usilujem robiť zodpovedne a spoľahlivo.

Tak toto bolo ešte zopár problematických momentov ohľadom písania článkov popri materskej dovolenke. Napriek tomu je to však nič oproti tomu, že môžem robiť to, čo ma baví 🙂

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top