Märchenpark (Familypark), Neusiedlersee, Rakúsko

Odkedy sme s manželom videli obrázky rodinného parku Märchenpark v Rakúsku, vedeli sme, že to miesto musíme raz navštíviť. Túto návštevu sme však akosi stále odkladali, pretože najskôr sa nám zdal byť syn ešte malý a potom, keď už bol väčší, k nám zas pribudla jeho malá sestrička, takže s malinkým bábätkom sme cestovať nechceli. A čo by aj z toho mala taká niekoľkomesačná slečna?

No prišiel čas, keď náš syn dovŕšil štvrté narodeniny, dcérka mala takmer dva, a tak sme si povedali, že je správna doba navštíviť Märchenpark.
Šli sme priamo v deň synových narodenín, bol to vlastne jeho darček. Okrem toho to majú narodeninoví oslávenci zadarmo, takže ušetriť 17 Eur za vstupenku bolo tiež vcelku príjemné.

Vyrazili sme v pondelok ráno o ôsmej a na parkovisko Märchenparku (je bezplatné) sme prišli asi o jedenástej dopoludnia. Po zaplatení vstupného (len za mňa a manžela, pretože syn mal narodeniny a dcérka ešte nemala dva roky) sme sa vrhli na skúšanie všetkých atrakcií.

Šli sme od jednej atrakcie k druhej, deti boli v siedmom nebi a my s manželom vlastne tiež.
Veľmi sa nám páčilo šmýkanie na vodnej dráhe v člnoch – spustíte sa z veľkej výšky na gumenom člne po dráhe, cez ktorú tečie voda.

Bolo tam toho toľko, že sme nevedeli, kam skôr skočiť. Prešli sme plávanie na kačičkách, vyskúšali jazdu na prasiatkach i jazdu traktorom, viezli sme sa na krásnom malom vláčiku, deti si užili jazdu v za sebou idúcich autíčkach (po koľajniciach ide akoby vláčik poskladaný z niekoľkých autíčok), viezli sme sa na líške a zajacovi po malom lesíku, tiež sme zažili úžasnú jazdu balónom na balónovom kolotoči.
Potom sme boli aj na krokodílovi, čo je vlastne plavba po vode a v jednom úseku sa dráha vyvyšuje a následne vás to spustí dole, pričom vás ošpliecha voda. V teplom počasí je to v pohode, ak je chladnejšie a nemáte náhradné oblečenie, veľmi neodporúčam.

Čo sa týka jedla, mali sme niečo so sebou, no aj tak to nestačilo a museli sme si dačo pokúpiť. Ak však nechcete platiť šialené sumy za jeden maličký Cappy džús pre deti (tuším to bolo 2,5 Eur) a podobne, radšej si jedlo i pitie zoberte so sebou.
Najesť sa tam ale dá hocikde, na každom kroku je nejaký stánok s občerstvením, automaty na zmrzlinu (tie sme neskúšali, ale po vhodení špeciálnej mince, ktoré si tam možno zakúpiť, vám nadávkuje klasickú točenú zmrzlinu).

Pokiaľ ide o špeciálne mince, tak tie sú potrebné na niektoré atrakcie. Väčšina, teda skoro všetko, má vstup zdarma, ale také tie malinké kolotoče alebo autíčka sa spustia až po vhodení mince. Jedna minca má hodnotu 1 Euro a dajú sa kúpiť v niektorých stánkoch, alebo sú tam tiež automaty, kde vhodíte Eurá, prípadne vložíte aj papierovú bankovku a v tej hodnote vám automat vydá mince.

WC sú tiež bežne v areáli, takže nie je problém, ak potrebujete ísť na toaletu. Na každom kroku sú tiež lavičky, ak si potrebujete oddýchnuť a celý areál je veľmi pekný a čistý. Ak by ste si chceli vziať so sebou aj psa, tak vás dnu nevpustia, respektíve so psom sa dnu nedostanete.

V lete je iste super využiť aj „vodný svet“ – nie je to síce na kúpanie, skôr len na osvieženie, ale je to pekné. My sme to nevyužili, pretože bolo ešte chladno, i keď niektorí sa tam „čvachtali“. Treba si so sebou vziať buď plavky a na nohy žabky, alebo náhradné oblečenie. Deti si tam isto užijú dosť zábavy.
Ak idete v slnečný deň, nezabudnite sebe aj deťom zobrať nejaký klobúčik, krém na opaľovanie aj slnečné okuliare, slnko vám tam bude riadne pražiť na hlavu. My sme na to nemysleli a museli sme synovi kúpiť klobúčik, pretože sme pre neho mali len pomerne hrubú čiapku a bolo mu teplo. No a bez pokrývky hlavy som ho nechať nechcela. Klobúčik nás vyšiel 13 Eur (ale aspoň má peknú spomienku, keďže je na ňom vyšitý nápis Märchenpark a zopár ďalších drobností).

No a tiež tam nechýbajú ani obchodíky so suvenírmi, takže si môžete kúpiť niečo pekné na pamiatku.
Takisto sa deťom iste bude páčiť mini zoo so zvieratkami, ktoré môžete aj kŕmiť (krmivo sa dá kúpiť).

Na každom kroku sú krásne rozprávkové postavičky, výjavy z rôznych známych rozprávok, nesmiem zabudnúť na dračiu dieru, kde vás vo vnútri jaskyne privíta milý spiaci dráčik, ktorý sa potom zobudí a niečo vám bude rozprávať. Deťom sa veľmi páčil a nám tiež.

Potom je tam aj strašidelná jaskyňa, kde sú všelijaké „prízraky“, svetielkujúce oči a podobne.
Takisto tu nechýba veľké pieskovisko, kde sa deti môžu zabaviť.
Páčilo sa nám aj predstavenie medvedích pirátov, ktorí spievajú (spustíte ich stlačením tlačidla) alebo tiež predstavenie zvieracej skupinky (ide o postavičky domácich zvierat ako kačka, ovca, kravička, sliepka, ktoré spievajú a takisto sa spúšťajú stlačením tlačidla).

Nájdete tu tiež rôzne preliezačky, šmykľavky, „cvičisko gladiátorov“, plťku, na ktorej si môžete zaplávať a všeličo iné.

Otvorené je od 9,00 do 18,00, ale niektoré atrakcie začínajú až od 10,00.
Nám sa teda veľmi páčilo, odchádzali sme vykolotočovaní asi o 16,30, pretože sme mali pred sebou takmer trojhodinovú cestu a so sebou dve unavené deti. Tie sa tam neskutočne bavili a my vlastne tiež. Stále bolo čo robiť, na čo sa pozerať. Vyskúšali sme všetko, čo sme chceli a fotili sme o dušu. Počasie nám vyšlo perfektne, nebolo až tak veľmi teplo, ale krásne slnečno. Ľudí bolo pomerne málo, nikde sme nečakali, na niektorých atrakciách sme boli celkom sami. Môžete ísť na čokoľvek a koľkokrát sa vám zachce. Niektoré atrakcie sú len pre deti od istého veku, takže si treba čítať nápisy a upozornenia na tých tabuľkách pri atrakciách. Niekde zasa nesmú deti do istého veku ísť samé ale len s doprovodom dospelých. My sme boli takmer na všetkom s deťmi (teda, tam kde sa to dalo).
Zážitky máme parádne a určite neľutujem ani jedného Eura, čo sme tam minuli. Proste to stálo za to!

Viac informácií nájdete na http://www.familypark.at/sl/start.html

Posts created 211

2 thoughts on “Märchenpark (Familypark), Neusiedlersee, Rakúsko

  1. my sme boli minulý rok, a chceli sme aj tento, zatiaľ nám to ale nejako nevyšlo. Možno na jeseň sa dostaneme. V našom prípade sa zabávali nielen deti, ale aj my, teda ja s manželom:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top