Predaj kozmetiky a šperkov

Asi najčastejšie ponúkanou prácou na doma pre mamičky je predaj kozmetiky a šperkov. Veľa žien na materskej si takto privyrába a niektoré sú v tom naozaj dobré a zarobia si pekné sumy. Lenže nie každá mamička na materskej dovolenke má toho správneho obchodného ducha, aby chodila tovar ponúkať od dverí k dverám alebo aspoň každej svojej kamarátke a všetkým známym.

Ja som to skúsila, teda skúsila som predávať kozmetiku. Zistila som dve veci – že nedokážem ľudí presviedčať, aby si odo mňa niečo kúpili a že jediná osoba, ktorá si nejakú kozmetiku odo mňa kúpila, som bola ja sama.
Nakúpila som niečo ako darčeky pre rodinu (no nekúpte to, keď na ten tovar ako ich „lady“ máte super zľavu:), a tak všetci v tom roku dostali pod stromček niečo voňavé z kozmetiky.
Ďalšie objednávky sa nekonali… a ja som svoje „podnikanie“ zabalila.

So šperkami som to neskúšala, takže netuším, či sa predávajú lepšie ako kozmetika. Každopádne, pre ženu ako som ja, teda takú, ktorej je nepríjemné niekoho presviedčať a „vnucovať“ tovar, je to to isté len v ružovom. Ja to proste nedokážem.
Iste je to ale jedna z možností a ak máte široký okruh ľudí, s ktorými sa stretávate a teda aj dostatok potenciálnych zákazníkov, potom to môže fungovať a môžete si vcelku pekne prilepšiť.

Ak nemáte takú širokú základňu známych, skúste predávať aj cez inzertné portály. Avšak v tomto prípade je nevýhodou, že budete bojovať s veľkou konkurenciou, keďže túto možnosť využíva mnoho predajcov kozmetiky a šperkov. Stačí si pozrieť taký mimibazar.sk, kde sa to podobnými ponukami len tak hemží.

Posts created 209

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top