Tvoríme s deťmi – kolotoč zo zažehľovacích korálok

Zažehľovacie korálky sú u nás veľmi populárnou zábavkou. Tvoríme s deťmi rôzne postavičky, zvieratká a predmety – predlohy sú vo väčšine prípadov z internetu.

Nedávno, keď som otvorila kufrík so všetkými tými zažehlenými výtvormi, napadlo ma, že by bolo dobré ich nejako využiť, aby len tak neležali v krabici.
A tak sme s deťmi vytvorili takýto „kolotoč“ z farebných sovičiek.

Nie je to nič náročné a rýchlo a ľahko si tak vyrobíte peknú originálnu dekoráciu do detskej izbičky. „Kolotoč“ môžete zavesiť na garnižu alebo na luster a podobne.

Na jeho výrobu potrebujete len niekoľko kúskov (4 alebo 5, ak chcete dať niečo aj do stredu „kolotoča“) výtvorov zo zažehľovacích koráliek, dve špajdle (môžu byť aj iné paličky) a nite alebo nejaké iné šnúrky na zavesenie. Špajdle v strede preložte a pevne zviažte niťou tak, aby vznikol kríž. Potom na konce špajdlí priviažte jednotlivé predmety zo „zažehľovačiek“ a ak chcete, ďalší priviažte aj do stredu (v mieste, kde sa špajdle križujú). My sme jeden pár sovičiek dali na dlhšie nite a druhý pár na kratšie, ale môžu byť aj v rovnakej výške. Dôležité je, aby celý „kolotoč“ bol správne vyvážený.
Do stredu uviažte aj dlhšiu niť alebo šnúrku, na ktorú celý „kolotoč“ zavesíte. Hotovo! 🙂
Snáď je tento môj popis postupu dosť zrozumiteľný, ale keby ste niečomu nerozumeli, pokojne mi napíšte:)

Posts created 211

2 thoughts on “Tvoríme s deťmi – kolotoč zo zažehľovacích korálok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top