O zubných a iných kefkách

Pri troch deťoch je každý deň veľa vecí, ktoré treba riešiť. Tak napríklad zúbky. Ich čistenie je predsa tak dôležité a keď chcete, aby to deti robili poctivo, musíte spočiatku (u mňa je to ešte stále) dohliadať a zúbky kontrolovať a dočisťovať.

Napriek tomu nemôžem povedať, že by moje deti mali ukážkový chrup, ani zďaleka:( No nevzdávam to. Aby som ich, najmä tých dvoch starších, motivovala a urobila z umývania zubov trochu sympatickejšiu činnosť, rozhodla som sa vyskúšať zubnú kefku na batérie Oral B Battery Kids. Musím povedať, že to bola dobrá voľba.

Foto:  www.mojalekaren.sk

Náš 9-.ročný Samko, pre ktorého som kefku kúpila, bol z nej unesený a čistenie zubov ho začalo očividne baviť, z čoho sa maminka veeeľmi teší:) Čistenie zúbkov s touto kefkou je jednoduché a dovolím si povedať, že pre deti je to fakt zábava.

Kefka je prispôsobená detským zúbkom a ďasnám, vlákna sú jemné a šetrné k detskému chrupu. Páči sa mi, že kefka má zabudovaný dvojminútový časovač, čo deťom uľahčuje orientáciu v tom, ako dlho si majú zúbky čistiť.

Keďže Samko bol z kefky nadšený (a maminka tiež:))), rozhodla som sa zaobstarať túto kefku aj pre 7-ročnú Natálku. Kefky sa dajú kúpiť v chlapčenskom a dievčenskom prevedení a náhradné hlavice sa dajú potom samostatne dokupovať.

Myslím, že kefky sú navyše za prijateľnú cenu a batérie vydržali vyše mesiaca pravidelného denného čistenia (2 krát za deň a niekedy i viac, keďže to je taká zábava:))).

Teraz však trochu na inú tému. Okrem zubných kefiek u nás doma riešime pri mojich dvoch dlhovlasých vílach aj kefy na vlasy. Česanie je u nás totiž totálna dráma a obzvlášť staršia dcérka mávala doslova záchvaty, len čo som sa jej kefou na vlasy dotkla jej hrivy. No do školy strapatá chodiť nemôže, takže sme si denne prežívali našu malú drámu s česaním vlasov. Asi netreba hovoriť, že o nejakých zložitých účesoch, o ktorých som snívala od prvej chvíle, čo som sa dozvedela, že naše druhé dieťa bude dievčatko, môžem len snívať. A že spotreba balzamov pre lepšie rozčesanie vlasov pre mňa a moje dve dlhovlasé divožienky je u nás tiež značná….

moje dlhovlasé divožienky:)

Nuž ale dostal sa mi do „rúk“ tip na Tangle Teezer, zázračný hrebeň či kefu na vlasy, ktorá sľubuje bezbolestné zvládnutie aj tých najhorších „zamotancov“. Najskôr som odolávala s tým, že je to aj tak zrejme len reklama. No keď už mi každodenné kvílenie Natálky pri mojej snahe urobiť jej aspoň obyčajný chvost, prerástlo cez hlavu, povedala som si, že skúsim. Také základné prevedenie ani nie je veľmi drahé, objavila som ho v akcii za necelých 7Eur.

Foto: www.mojalekaren.sk

Musím povedať, že to opäť bola dobrá voľba. Natálke som povedala, že jej zaobstarám kefu na vlasy, ktorá „nebolí“ a ona sa veľmi tešila:) Keď sme Tangle Teezer konečne vyskúšali, Natálka bola nadšená. Vlasy sa s ním naozaj rozčesávajú akosi hladšie a šetrnejšie než s inými hrebeňmi alebo kefami, ktoré sme doteraz mali. A platí to aj o mokrých vláskoch.

Netreba čakať zázraky, ono to naozaj nie je vždy úplne bez bolesti. Veľa závisí od štádia „chuchvalcov“ alebo či si vaša dcéra nechtiac nenamočila vlasy do sladkého džúsu a podobne (u nás pomerne bežné). Inak ale naozaj môžem odporúčať všetkým zúfalým maminám. Tangle Teezer okrem mojich dvoch babuliek používam aj ja a že občas je naozaj čo rozčesávať:)

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top