Konečne ten pravý… šampón!

Ak to tu občas alebo dokonca pravidelne čítate, isto viete, že som fanúšikom prírodnej kozmetiky.
No kým väčšina vecí z radov prírodnej kozmetiky mi vyhovuje, dlho som si nevedela nájsť ten pravý šampón.

Totiž, vyskúšala som veľmi veľa šampónov, hlavne značky Alverde, ktorá je nie veľmi finančne náročná a je ľahko dostupná. Šampóny mi ale teda nesadli absolútne, aj keď som dala šancu takmer všetkým druhom, ktoré značka ponúka.

Problém bol v tom, že vlasy som po umytí mala stále akoby ťažké a nedostatočne umyté.

Skúšala som aj pár šampónov značky Santé, ktoré mi vyhovovali o niečo viac, ale stále to nebolo ono.

Už som po toľkých pokusoch bola dosť znechutená, pretože ma nebavilo stále mať pocit „ťažkých“ vlasov. Preto som myslela, že sa asi vrátim k osvedčenej „komerčnej klasike“ a prírodnú kozmetiku budem používať na všetkých ostatných frontoch:)

Našťastie sa mi ale prednedávnom dostal do rúk šampón značky Lavera. Krásne sviežo pomarančovo voňal (milujem pomaranče!) a cena sa mi zdala tiež nie nejako brutálna, tak som si povedala, že skúsim. A keďže bez balzamu alebo kúry na vlasy jednoducho nemôžem byť, pridala som k tomu aj mangovú vlasovú kúru tej istej značky.

Musím povedať, že konečne mám pocit, že som našla toho pravého „pána Š“, teda „pána Šampóna“:)
Mne sadol dokonale a veľmi sa teším, že nemusím robiť kompromisy. Nemám konečne pocit nedostatočne umytých alebo „ťažkých“ vlasov, naopak sú akoby vzdušnejšie a hebkejšie a tá krásna vôňa mojich milovaných pomarančov je príjemným bonusom.

Je mi jasné, že nie každému tento šampón musí vyhovovať, ja sa ale teším, že som našla svojho favorita.

Mangová kúra na vlasy je tiež fajn, chcela som niečo na ochranu farbených vlasov (dlhé roky som odolávala farbeniu vlasov a nebyť čoraz dotieravejších „strieborných nitiek“ vo vlasoch by som odolávala isto aj naďalej…) a táto kúra je presne na tento účel. Má pre mňa tiež veľmi príjemnú ovocnú vôňu a okrem toho, že vlasy sú naozaj pekné lesklé, sa aj oveľa ľahšie rozčesávajú.

Určite plánujem vyskúšať aj ďalšie výrobky tejto značky (doteraz sme okrem tohto šampónu a vlasovej kúry doma vyskúšali len detskú zubnú pastu a detské opaľovacie mlieka).

Posts created 211

3 thoughts on “Konečne ten pravý… šampón!

  1. Ahoj Maja. Na mojej hlave je tých "strieborných nietiek" už veru dosť… Možno tiež najvyšší čas prestať odolávať nejakej tej farbe zvonku. Máš nejaký tip na prírodnú farbu na vlasy?

    Vďaka. Radostný deň! 🙂 L.

  2. 🙂 no veru, čo sa týka farby na vlasy, mala som kúpenú jednu prírodnú z dm-ky. Lenže po konzultáciách s viacerými babami, ktoré sa vlasom čo-to rozumejú, som sa rozhodla nechať to naozaj v tomto prípade na chémiu a kaderníčku. Dávam si farbu, ktorá je čo najviac podobná mojej prirodzenej farbe, nechcela som nejaké extra zmeny. No a naozaj radšej raz za 3-4 mesiace skočím kaderníčke na dofarbenie, doma to neriskujem. Ja som si vlastne nikdy poriadne vlasy nefarbila, takže to ani neviem:)))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top