Tip na predĺženie rukávov (How to Extend the Sleeves of a Coat)

Minulý rok sme našim babám kúpili rovnaké kabátiky. Jednoznačne sú to najobľúbenejšie kúsky ich zimného šatníka.

Last year we bought a lovely coats for our daughters. They became the most favourite pieces of their winter wardrobe. 

Našej staršej dcérke už ale tento rok boli rukávy na kabátiku krátke. Predstava, že by som ho už mala odložiť, sa mi veľmi nepáčila. Tak ma napadla jedna veľmi jednoduchá vec – poprosila som mamu, aby mi uháčkovala patenty (ako na sveter) a tie sme potom našili na oba rukávy. Dajú sa našiť zvnútra alebo aj navrch rukávu, voľba je len na vás:) My sme našívali zvnútra. Okrem toho, že to celkom dobre vyzerá, tiež to zahreje rúčky.

Our older daughter´s coat wouldn´t fit her this year as the sleeves were too short. I felt that we could get one more winter out of this coat. All we needed were two crochet tubes (cuffs) that we sewed at the ends of the sleeves from inside. You could also sew them on the outside if you like. I think it looks nice and it will also warms the wrists. 

Namiesto háčkovaných alebo pletených patentov sa dajú pokojne využiť aj patenty zo starého pulóvra alebo si môžete kúpiť rôzne úpletové patenty.

Instead of crochet cuffs you can also use sleeve cuffs from old sweaters etc.

Viem, že to nie je nijaká svetoborná novinka, ale možno niekomu tento tip pomôže:) Nám to zachránilo milovaný kabátik, ktorý vďaka novým patentom dcérka v pohode ponosí ešte tento rok.

I know it´s not a brand new idea but maybe it helps 🙂

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top