Ako som konvertovala… na prírodnú kozmetiku

Kedysi som si kozmetiku vyberala najmä podľa toho, ako mi čo vonia. Čo voňalo pekne, bolo dobré.
A keď sa mi narodil prvé bábätko, tiež som si myslela, že detskú kozmetiku stačí vybrať podľa vône. Ach jaj, ako som sa len mýlila. Náš malý mal prvé mesiace života „spestrené“ voňavou kozmetikou, no keď som neskôr začala viac rozmýšľať nad zložením rôznych kozmetických výrobkov, nebolo mi dvakrát veselo.

Navyše, keď človek píše rôzne články aj o kozmetike, natrafí na všelijaké informácie, takže aj to viedlo k tomu, že sa mi obyčajná kozmetika (myslím „neprírodná“) čoraz viac nepáčila a bola mi proti srsti. Začala som si čítať zloženie a doslova ma dorazili niektoré detské kozmetické výrobky – v ich zložení nájdete vecí… Ďalšou vecou, ktorá prispela k tomu, že som sa začala zamýšľať nad škodlivosťou niektorých zložiek kozmetiky, bolo aj to, že sa dcérke urobil ekzém. 

Akosi prirodzene som teda postupne objavovala čaro prírodnej kozmetiky. Čím viac som sa dozvedala o možnej škodlivosti rozličných zložiek bežnej kozmetiky (toxické parabény, PEG a PPG, ktoré sa nachádzajú aj v brzdovej kvapaline alebo nemrznúcej zmesi, ropa alebo petrolatum – poškodzuje pokožku, väčšina šampónov zasa obsahuje sodium lauryl sulfat, ktorý dlho zostáva v tkanivách a môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, …), tým menšiu „chuť“ na takúto kozmetiku som mala.

A keďže naozaj nemám záujem dávať na seba alebo na svoje deti kopec chémie, „konvertovala som“ radšej na certifikovanú prírodnú kozmetiku.

Mám na mysli značky ako Weleda, Lavera, Logona či Sante. Okrem týchto značiek som si veľmi obľúbila kozmetiku Alverde z dm-drogérie. Keď sa pozriem do kúpeľne, je tam vlastne väčšina Alverde kozmetiky:-). Tá je cenovo dostupnejšia než ostatné značky, takže si môžem dovoliť „zainvestovať“ do prírodnej kozmetiky bez toho, aby som zruinovala rodinný rozpočet. (O Alverde kozmetike ešte napíšem viac – skúsenosti s rôznymi výrobkami z tejto značky mám bohaté:-)

Posts created 209

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top