Výlet s deťmi do ZOO Bratislava

Náš ďalší víkendový výlet viedol tentokrát do ZOO Bratislava. Nebola to naša prvá návšteva, už sme tam raz boli približne pred 1,5 rokom. Vtedy nám pršalo a bolo celkovo škaredo. Tentokrát nám ale počasie vyšlo perfektne. Ale aby to nebolo dokonalé, zabudla som si foťák v aute, takže tento článok bude bez „obrazového materiálu“.

Okrem toho musím spomenúť, že keďže bol víkend, nájsť miesto na zaparkovanie bolo takmer science fiction. Krúžili sme po parkovisku niekoľkokrát a stále nič. Napokon sme zbadali rodinku, ktorá vychádzala zo ZOO a smerovala k autu. Doslova sme sa na nich nalepili a sledovali sme, ku ktorému autu pôjdu. Plížili sme sa za nimi a a už to konečne vyzeralo nádejne. Pre istotu sme sa pána vodiča spýtali, či sa chystajú odísť – chystali sa asi o 15 minút, kým vyvetrajú autu a v pokoji si vyfajčí cigaretu. To nám ale vôbec nevadilo a boli sme odhodlaní čakať aj polhodinu (bolo to tam fakt natrieskané).

Napokon to dopadlo dobre, uvoľnilo sa miesto o kúsok ďalej, takže sme nečakali ani tých 15 minút. Neviem, ako je to tam cez týždeň, ale víkendy (minulý rok aj tentoraz) sú zrejme mimoriadne plné a asi treba vyraziť skôr, aby ste si našli miesto na parkovanie. My sme prišli okolo 11,00 dopoludnia.

Ale k samotnej ZOO – deťom sa páčilo, i keď všetko sme ani nestihli prejsť. Videli sme však kopec vtáctva, hrochy, žirafy a zebry a úžasné opice (jedna sa vycikala a komplet sa potom svojím močom ponatierala – ako vidno, urinoterapia je obľúbená aj u opíc:-).

Dinopark sa deťom tiež páčil, vôbec sa nebáli. Ale niektoré deti, ktoré sme tam videli, boli dosť vystrašené z tých veľkých dinosaurov, ktorí navyše vydávali dosť autentické zvuky, takže asi treba zvážiť, či tam bojazlivejšie dieťa vezmete.

Chceli sme ísť s deťmi aj na šmykľavky a preliezky či trampolíny, ktoré tam boli, no príšerne tam pálilo slnko, takže sme to neriskovali.

V areáli bolo dosť príležitostí na občerstvenie, zmrzlina, toalety, obchodík so suvenírmi. Hodnotím to ako pekný výlet pre deti, ale aj pre dospelých.

Viac info vrátane otváracích hodín nájdete na tejto stránke.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top