Autom do Chorvátska (už po 5.krát:)

Už nejaký ten týždeň sa spamätávam z toho, že dovolenku máme za sebou a prakticky ešte celé leto pred sebou. To je akási daň za to, keď idete na dovolenku hneď na začiatku leta. Keďže sa však inak nedalo, lebo termíny nepustili, som šťastná, že sme tento rok vôbec nejakú dovolenku absolvovali:)

A opäť to raz bola cesta autom do nášho milovaného Chorvátska. Tento rok sme zvolili tú istú detsináciu ako aj minulý rok, teda Zaostrog a časť Podaca. Je to síce poriadne dlhá štreka (prekračuje magickú hranicu 1000 km), no vedeli sme, čo chceme a s troma malými deťmi sme riskovať nechceli (ísť na blind som sa naozaj bála, i keď aj také sme absolvovali:))).

Tento rok sa nám však podarilo konečne splniť si aj jeden náš (či skôr môj) sen – cestou späť sme sa zastavili na Plitvických jazerách. Odporúčam všetkými desiatimi!!! Plitvické jazerá sú neskutočne krásnym prírodným úkazom a ja som mala miestami pocit, že som v rozprávke alebo jednoducho v inom svete!
Úžasné farby vody, množstvo rýb, ktoré krásne vidieť pod hladinou, kmene stromov na dne jazier (a vy tie kmene zreteľne vidíte, pretože tá voda je nádherne priezračná), vodopády, drevené schody a mostíky – kúsok raja!

Plitvické jazerá sme prešli aj s deťmi, tie to zvládli úplne v pohode. Šli sme však tou kratšou, cca 3-hodinovou trasou. Vstupné na Plitvické jazerá bolo nejakých 110 Kn, pričom deti do 7 rokov majú vstupné na Plitvice zdarma. V cene vstupného je plavba loďkou i odvoz takým špeci-autobusíkom, alebo ako nazvať ten vozík:)

Na Plitviciach sa dá i najesť, my sme sa naobedovali v samoobslužnej reštaurácii a ceny tam neboli nijako extrémne vysoké. Navyše nám aj celkom chutilo:)

Našu najmenšiu, jednoročnú Emku sme striedavo niesli na rukách, chvíľkami šla sama, alebo v Manduce (ešteže som si tento nosič vzala:))). Videli sme i zopár kočíkov po ceste, no osobne si neviem veľmi predstaviť absolvovať to s bábätkom v kočíku (každopádne, možné to je, mne sa však viac pozdáva nosiť bábo v šatke alebo v nosiči ako teperiť kočík po tých všelijakých cestičkách a schodíkoch).

Počasie nám vyšlo fantasticky – po príchode na Plitvické jazerá nám pršalo. Kým sme dojedli obed, prestalo pršať a celú našu prechádzku bolo viac či menej pod mrakom, sem-tam vykuklo slnko. Ako sme došli na koniec trasy, parádne sa rozpršalo. Úžasne načasované!:)

Pripájam vám i zopár fotiek z našej pláže a z Plitvických jazier (na tie budem naozaj dlho spomínať:).

naša pláž:)

západ slnka na našej pláži

Plitvice

Plitvice

Posts created 211

One thought on “Autom do Chorvátska (už po 5.krát:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top