Po rokoch opäť Märchenpark (Familypark) v Rakúsku

Posledné asi dva roky sme sa veľmi nikam nedostali. Všetko sa točilo okolo dokončenia stavby domu a potom okolo narodenia nášho štvrtého prírastku. Dlho sme nikde neboli, ak nerátam minulý rok jedenkrát ZOO v Bojniciach.

Tento rok sme si však povedali, že jednoducho musíme niekam „vypadnúť“ a chceli sme si aj  s deťmi zopakovať návštevu Märchenparku, teda zábavného parku v Rakúsku. Prvýkrát sme tam boli v roku 2010 (naše zážitky som opísala tu. Potom sme absolvovali ešte jednu návštevu tohto parku pár rokov dozadu.

Teraz sme šli teda tretíkrát a bol to vlastne hneď niekoľkonásobný darček – k narodeninám nášho najstaršieho syna a staršej dcérky a tiež darček na výročie našej svadby:) Radi si namiesto darčekov v podobe hmotných vecí dávame radšej zážitky. A veru to bol opäť krásny zážitok.

Šli sme 8. mája, kedy bol u nás štátny sviatok a tak trochu sme dúfali, že tam nebude veľký nátresk. Podobne však zrejme zmýšľala ďalšia polovica Slovenska, takže tam bolo naozaj kopec ľudí, no keďže je tam omnoho viac atrakcií než kedysi, nebolo to tak hrozné a čakanie na jednotlivé atrakcie bolo maximálne 15-20 minút pri tých najvychytenejších.

Vstupné je momentálne vo výške 23Eur a deti do troch rokov neplatia nič. Vstup zadarmo majú aj deti od 3-14 rokov, ak majú v deň návštevy parku práve narodeniny, čo treba preukázať napríklad pasom.  Parkovanie je na celý deň zdarma a miest na parkovanie je naozaj viac než dosť.

Čo sa mi páčilo, že aj napriek pomerne vysokému počtu návštevníkov sme pri pokladni čakali len pár minút, je tam viacero pokladní, takže to ide fakt plynulo. Vnútri sú potom všetky atrakcie zadarmo a môžete ich využiť, koľkokrát chcete. Akurát zopár atrakcií je na žetóny, ktoré si treba kúpiť. Nám tentokrát ale bohato stačili atrakcie, ktoré boli „v cene“ a ani tie sme všetky nestihli obísť.

Pre nášho najmenšieho bol najväčším zážitkom piesok a voda (odtiaľ som ho musela ťahať, pretože čo sa týka vody, náš Tomáško nemá absolútne zábrany a zmáčal by sa celý bez ohľadu na počasie:). V piesku si to užíval parádne a ešte doma sa mu z ponožiek a plienky sypal piesok.

Drobec vyskúšal z atrakcií len kačičkový kolotoč a jazdu na prasiatkach. Pre takto malé deti to iste ešte nie je úplne to pravé, ale naši starší si to teda užili naplno.

Našim starším deťom (11 a 9) sa najviac páčila húsenková dráha Rattenmühle (na foto) a podobná atrakcia Götterblitz, na ktorú šli viackrát.

Mladšej dcérke (5 rokov) sa  najviac páčil balónikový kolotoč a jabĺčkový kolotoč. Tie sme si prešli tiež viackrát po sebe.

Inak je tam toho naozaj veľmi veľa a každý si nájde niečo svoje. V parku je príjemná atmosféra, dá sa nájsť posedenie v tieni, ak máte slnka plné zuby, dá sa tam najesť, kúpiť si zmrzlinu. Veľmi vyzdvihujem aj dostatok toaliet a ich čistotu a úroveň. Okrem atrakcií, na ktorých sa dá zažiť kopec adrenalínu a zábavy, je tam celkovo krásne prostredie – sochy rozprávkových bytostí, spievajúci medvedí piráti, rozprávajúci drak a množstvo iného, čo upúta aj tých menších. Nechýbajú už spomínané pieskoviská (o tých by vedel rozprávať najmä náš Tomáško:) a potom všelijaké preliezačky.

Z rôznych atrakcií si môžete tiež kúpiť vlastnú fotku, cena je okolo 5Eur za obrázok.

Náš návrat do Familyparku po pár rokoch hodnotím ako super zážitok hodný každého jedného Eura. Verím, že sa tam v budúcnosti zasa niekedy vrátime.

Všetky potrebné info nájdete priamo na stránke parku, ktorá je aj v slovenčine https://www.familypark.at/sk/zabavny-park/.

 

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top