Kniha Making Waldorf Dolls od Maricristin Sealey

Výroba waldorfských bábik nie je u nás na Slovensku zatiaľ nejako rozšírená, s čím súvisí aj horšia dostupnosť kníh, DVD-čiek s inštrukciami ako aj materiálov na výrobu týchto bábik.
Dlho som zháňala knihu s postupmi na ušitie waldorfskej bábiky, no nedarilo sa mi. Našla som síce niečo v Čechách, lenže poštovné bolo také drahé, že sa mi vôbec neoplatilo knižku kupovať.
Tak som hľadala ďalej. Nakoniec som mala šťastie a zohnala som ju cez internet aj u nás na Slovensku.

Takže pár slov k tejto knižke. Keď som ju videla na obrázkoch na internete, myslela som, že je v tvrdom obale a dosť hrubá. Bola som trošku sklamaná, keď som zistila, že nie je ani jedno ani druhé – teda, ani v tvrdom obale, ani hrubá. Má nejakých 150 strán.

Čo ma tiež nemilo prekvapilo, bolo, že v nej nie sú žiadne farebné obrázky ani fotografie. Sú tam síce nákresy a konkrétne strihy na rôzne bábiky, no mne tam trošku chýbajú práve fotografie hotových bábik.

Knižka vám však dá množstvo cenných rád a tipov na výrobu rôznych veľkostí a typov waldorfských bábik, takže je určite dobrou pomôckou. Nájdete tu postup a strih na najmenšie a najjednoduchšie waldorfské bábiky, ako aj na zložitejšie typy bábik. Okrem toho ponúka knižka aj viacero spôsobov robenia vláskov a tiež strihy na ušitie oblečenia pre jednotlivé bábiky. Samozrejme, naučí vás tiež základné veci, napríklad ako vyformovať hlavičku waldorfskej bábiky, čo mne osobne veľmi pomohlo a teraz mi to už ide ľahšie.

Tak asi toľko k tejto knižke z môjho pohľadu:-) Na záver ešte dôležitá informácia – knižka je v anglickom jazyku (čo je asi jasné už z jej názvu:-), takže pokiaľ po anglicky neviete, môže to byť zložitejšie. Každopádne strihy sa dajú využiť aj napriek neznalosti angličtiny.

Knižku si inak môžete kúpiť aj tu za dobrú cenu (poštovné sa neplatí, aj keď je to zahraničný server, platí sa kartou alebo prostredníctvom PayPal – osobne som ale neskúšala): http://www.bookdepository.co.uk/book/9781903458587/2nd-Revised-edition-of-Kinder-Dolls-A-Waldorf-Doll-making-Handbook

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top