Aký opaľovací krém/mlieko pre deti?

Aj keď je už opaľovacia sezóna za nami, predsa len sa chcem podeliť o náš obľúbený opaľovací prostriedok, ktorý sme prvýkrát použili minulý rok a tento rok som ho objednala znova.

Ide o opaľovacie mlieko WoodenSpoon a mlieko je s ochranným faktorom 30. Majú aj 50-tku, ale ja nepoužívam vyššie faktory ako 30, keďže je tam minimálny rozdiel v účinku.

Toto mlieko je 100% prírodné, neobsahuje chemické filtre ani umelé vône či ďalšie problematické súčasti. Neobsahuje ani nanočastice ako jeden z mála dostupných opaľovacích výrobkov.

Opaľovacie krémy a mlieka pre mňa boli vždy výzvou. Prvé dieťa, a asi aj druhé, som natierala od hlavy po päty, len čo sa objavili prvé jarné lúče slnka. Chúďatká moje malé.

Postupne som však prešla z môjho nadmerného strachu zo slnka k tomu, že som sa začala obávať skôr opaľovacích krémov a ich zloženia. Hľadala som čo najšetrnejšie alternatívy a jeden rok sme dokonca aj pri mori fungovali len s avelánovým olejom.

Mlieko WoodenSpoon je pre mňa príjemnou voľbou – jeho výhodou z môjho pohľadu je, že sa krásne ľahko roztiera a veľmi príjemne prirodzene vonia, pokožka je po ňom jemná. Mlieko je vodeodolné.

Je vhodný pre deti, ale my ho používame celá rodina. Neriešim „opaľovák“ zvlášť pre deti a zvlášť pre nás dospelých.

Okrem WoodenSpoon sme mali aj krém Badger, ktorý má taktiež zloženie bez nanočastíc, no mne nevyhovovalo jeho ťažké roztieranie. Deti ťažko znášajú natieranie „opaľovákom“, takže toto bolo pre nás utrpenie.

WoodenSpoon sme otestovali minulý rok pri mori v Chorvátsku a aj tento rok. Jedna malá nádobka nám vydrží pre nás všetkých šiestich na týždeň dovolenky v pohode. Ja ale nenatieram deti či nás neustále, nepreháňam to.

Toto mlieko kúpite v rôznych internetových obchodoch s prírodnou kozmetikou, v bežných obchodoch som ho zatiaľ nenašla, objednávala som z internetu minulý aj tento rok.

 

 

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top