Naše náročné leto 2018

Toto leto a letné prázdniny boli asi najťažšie za celé naše manželstvo. Aj keď by sa mohlo zdať, že by to malo byť práve naopak, veď manžel bol vlastne prvýkrát skutočným abstinentom.

Ale… doťahovali sme predaj domu, čo bolo veľmi náročnou skúsenosťou. Veľa vecí nešlo podľa plánu a my sme museli riešiť nečakané situácie, bola to doslova skúška našej trpezlivosti. Netreba asi hovoriť, že sa to podpísalo na našej pohode – respektíve, že to viedlo k totálnej psychickej nepohode.

Po čase pokoja a ako-takej harmónie sme si tak opäť prešli búrlivým obdobím, kedy sme sa hádali veľmi často. Obaja sme boli už neskutočne vyčerpaní všetkými okolnosťami, ktoré nás ubíjali.

Ani dovolenka, ktorú sme si plánovali a na ktorú sme sa tešili ako na zaslúžený darček pre celú rodinu po náročnom období, nám nevyšla. Najskôr neboli prostriedky a potom, keď už boli a my sme si zajednali ubytovanie v Chorvátsku, najstarší syn ochorel (a to u neho naozaj nebýva zvykom). Vysoké horúčky a boľavé hrdlo boli jasnou prekážkou, takže sme dovolenku zrušili.

Osobne som mala pocit, že sa všetko kazí, že nič nám nevychádza a že už ani nič nezvládam. Nevedeli sme si predstaviť toto leto bez dovolenky, hlavne teda bez mora, ktoré všetci milujeme.

Pre našu 6-ročnú Emku to boli posledné prázdniny pred nástupom do prvého ročníka a ja som veľmi chcela uzavrieť túto kapitolu života práve dovolenkou pri mori.

A hoci sme si povedali, že synova choroba je zrejme znamením a na dovolenku teda nepôjdeme, keď sa mu polepšilo, začal sa v nás ozývať hlások volajúci po dobrodružstve.

Na poslednú chvíľku sme si 27. augusta zajednali ubytovanie cez Booking.com v chorvátskom meste Betina (ostrov Murter) a na ďalší deň sme už aj cestovali. Bolo to naozaj dobrodružné, ale stálo to za to.

I keď len pár dní, no to more a večerné prechádzky nám dali to, čo sme potrebovali. Pocit, že opäť trochu žijeme.

večerný pohľad z uličky na kostolík, pri ktorom sme bývali (aj s klebetiacimi babkami:)

Toto leto pre nás tiež znamenalo koniec všetkých dlhov. Sme bez hypotéky a bez jediného úveru, nedlžíme nikomu. Je to úžasný pocit ľahkosti.

Keď si predstavím, ako nám pred pár rokmi gratulovali v banke k schváleniu vyše 100 tisícovej hypotéky, je mi ťažko. K čomu nám to vlastne gratulovali? Že sme sa stali otrokmi?

Toto leto je tiež úplne novým začiatkom pre našu rodinu. Zatiaľ ešte nemáme celkom jasnú predstavu o budúcnosti, no približne vieme, akým smerom chceme ísť…

Zopár fotiek z našej rýchlej dovolenky pripájam – prvé dve fotky sú z nášho ubytovania v Betine, námestie v Betine a potom večerné foto tohto mestečka. Posledná je fotka pláže ešte z minulého roka, ale na tú istú pláž sme sa chodili kúpať, pretože mestská pláž v Betine sa nám nepáčila.

   

 

 

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top