Kam písať články za honorár? IV.

Ďalšou z možností, ako sa dostať k písaniu platených článkov, je dať si inzerát. Jednoducho ponúknuť svoje pisateľské schopnosti cez nejaký inzertný portál, prípadne inzertné noviny a čakať, či sa vám niekto ozve.

Svoje ponuky môžete zadať napríklad na českom webtrhu v sekcii „Nabídky psaní a překladu“. Skúste sa inšpirovať inými ponukami, ktoré tam nájdete. Aj keď je to český server, občas sa tam nájde aj niečo pre Slovákov (aj mne sa už čo-to podarilo:-).

Okrem webtrhu môžete vyskúšať aj iné portály, samozrejme. Popíšte vaše skúsenosti a tiež oblasti, o ktorých by ste vedeli písať. Približnú cenu, ktorú požadujete za normostranu, môžete uviesť tiež, alebo napíšte „cena dohodou“.

Ja som si túto možnosť vyskúšala akurát na spomínanom webtrhu, kde som si dala inzerát. Niečo som vďaka tomu získala, ale nie veľa. Myslím, že je oveľa istejšie a perspektívnejšie, ak si vyhľadávate ponuky aktívne sami, ako čakať, že k vám niečo príde bez námahy. Iste, môžete získať príležitosti aj na základe inzerátu, no aspoň sa na to nespoliehajte ako na jedinú možnosť a snažte sa byť aktívnejší, ak to s písaním myslíte vážne (alebo sa tým chcete dokonca živiť:-))

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top