Zažehľovacie korálky alebo Ako zabaviť deti, keď sú choré:)

Momentálne máme za sebou dva týždne chorôb (čo vidno aj na mojej „aktivite“ na blogu za posledný čas…). Vystriedali sme si to tu všetci, bacile sa tu stále ešte točia, ale už sa to pomaly zlepšuje.
No o inom som chcela.

Keď máte doma choré dieťa a potrebujete ho udržať „v kľude“, každý nápad je dobrý. Nie som ten typ, čo chorému dieťaťu zapne telku a nechá ho pred ňou celý deň, takže som hľadala, čo by sme mohli s deťmi robiť, aby nám ušiel čas.

Vystriedali sme viacero činností, okrem iného nás na pár dní zabavili zažehľovacie korálky. Pre tých, ktorí ich ešte nepoznajú: ide o malé duté korálky z plastu, ktoré sa napichujú na drobné výbežky šablóny. Keď vznikne obrázok, aký sme chceli docieliť, vezmeme špeciálny papier (býva súčasťou zažehľovacích korálok), alebo papier na pečenie a obrázok opatrne prežehlíme žehličkou. Korálky sa mierne roztavia, čím sa spoja a hotový obrázok potom vyberieme z podložky.

Zažehľovacie korálky sa dajú kúpiť vo väčšine hračkárstiev, vrátane Dráčika či Alltoys a podobne, prípadne si ich môžete kúpiť aj online. Existujú vo viacerých veľkostiach, pre menšie deti sú vhodné tie väčšie (Maxi).

My máme dosť veľké balenie za necelých 6 Eur z Ikea (myslím, že tie patria k tým najmenším, no označenie veľkosti tam nie je). K tomu sme kúpili aj sadu podložiek.
Pripájam foto niekoľkých našich výtvorov – upozorňujem však, že väčšinu práce som musela urobiť sama a deti mi skôr asistovali pri hľadaní korálok potrebnej farby 🙂 Treba sa vyzbrojiť poriadnou dávkou trpezlivosti.
Inšpiráciu na obrázky zo „zažehľovačiek“ som čerpala z internetu, ale tí šikovnejší vymyslia pekné motívy aj sami:)

Niekoľko stránok na inšpiráciu (ja som si obrázky vytlačila a použila ako predlohu):

http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1126
https://picasaweb.google.com/108094527239729473830/HAMAANIMALES
http://www.eksuccessbrands.com/perlerbeads/creative/projects.htm?tid=308
http://www.squidoo.com/animal-perler-bead-patterns
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1321

Posts created 209

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top