Ako sme dcérke kupovali nohavičky

Keď náš syn skončil s plienkami, bolo mu absolútne jedno, aké slipy má oblečené. Aj keď som sa snažila ukázať mu pekné obrázky na jeho nových „spoďárkoch“ (boli sloníkové:-), nejavil žiadny záujem. Proste chlap.
Dcérka je ale celkom iná káva. Keď zistila, že život je krajší a lepší bez plienky na zadku, nastala chvíľa kupovania prvých nohavičiek.
Nabehli sme teda do jedného z našich supermarketov s dcérkou v nákupnom vozíku. Prehliadala som si všetky tie „gaťušky“ pre malé slečny a z pohľadu bezpečnosti ako aj praktickosti som zvolila čisto biele nohavičky pre našu bambuľku. Pozrela som vhodnú veľkosť a ukázala som nohavičky dcérke. Tá div, že nevyskočila z vozíka! Ona totiž také nohavičky nechcela a dávala nám to jasne a zreteľne najavo.
„Tie sú neni pekné!“ vrieskalo dieťa vo vozíku a ukazovalo na nohavičky s mačičkou Hello Kitty. No zbohom! Naše dieťa malo nejaké dva roky, no už presne vedelo, že čisto biele nohavičky jednoducho nie sú in a chce to niečo viac – napríklad spomínanú Hello Kitty.
Nuž, keby som tam bola ja sama, vezmem biele nohavičky a prášim k pokladni. Lenže malo to jeden háčik. Bol tam s nami aj manžel, dcérkin milovaný tatinko, ktorý by pre svoju malú princeznú aj modré z neba zniesol a tak sme napokon odchádzali s jednou sadou bielych nohavičiek a druhou sadou „cickových“ nohavičiek, ktoré si naša slečna jednoducho vydobyla.
Ktovie, čo nás čaká počas jej puberty…

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top