Spomienky na prvý zúbok…

V denníčku nášho syna je zápis z 25. septembra 2006. Vtedy som mu totiž objavila prvý zúbok, ktorý sa prerezával von. Bol to pre mňa ako „prvomatku“ veľký deň, veľká udalosť, ktorú som hneď musela zvestovať všetkým naokolo a zavolať aj všetkým kamarátkam. Náš, vtedy 5,5-mesačný, drobček už mal prvý zúbok! Div, že som nevystrojíla nejakú „zúbkooslavu“…

Včera som si na túto chvíľku zaspomínala so slzami v očiach. Môjmu „kedysi malému bábätku“ totiž prvý zúbok vypadol – včera, teda 14. septembra v jeho 5,5 rokoch. Pre mňa, síce už „druhomatku“ a onedlho „treťomatku“, to bol opäť veľký okamih.

Myslela som, že nebudem jednou z tých matiek, ktoré svojim deťom rozprávajú o „Zúbkovej víle“, no materstvo ma zmenilo a zmenilo môj pohľad na mnoho vecí. Keď mi syn hovoril, ako veľmi sa hanbí, že mu chýba jeden zúbok a že nechce, aby to niekto videl, bolo mi jasné, že ho musím nejako rozveseliť…

Takže si viete predstaviť, že včera sa u nás rozprávalo práve o tejto zázračnej bytosti, teda o „Zúbkovej víle“, ktorá za každý vypadnutý zúbok daruje dieťatku korunku. Aj náš drobec s chýbajúcim prvým zúbkom si dnes ráno našiel pod vankúšom „korunku“ a mal z toho ohromnú radosť.

Možno to všetko prežívam príliš intenzívne, za čo zrejme do istej miery môžu aj tehotenské hormóny, no pri takýchto príležitostiach si človek uvedomí, ako nám tie deti rastú pred očami. Bábätko, ktorému sa len nedávno prerezali prvé mliečne zúbky, je dnes veľký šikovný škôlkar, ktorému práve vypadol prvý zub, aby ho nahradil trvalý.
Je mi smutno a clivo za tými chvíľkami, lebo viem, že sa už nevrátia. Čas sa ale zastaviť nedá a ja viem, že to tak má byť.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top