Výlet s deťmi – zrúcanina hradu Lietava

Výhľad na zrúcaninu zdola (z lúky)

Cez víkend sme si urobili krásny výlet s deťmi. Naším cieľom bol hrad Lietava, respektíve jeho zrúcanina. Ten sa nachádza kúsok za Žilinou.
Hľadali sme nenáročnú turistickú trasu, aby to zvládli aj naši dvaja drobci.
A musím povedať, že to bolo naozaj super. Vyjsť hore k hradu nebol takmer žiadny problém ani pre deti (5,5 a 3,5 roka) – i keď sme si robili častejšie prestávky, aby si oddýchli. Trasa mala mierne stúpanie a k hradu nás doviedli značky, z ktorých hľadania mali deti super zábavu:)
Hrad, teda jeho pozostatky, decká poriadne zaujímali a bolo to zaujímavé aj pre nás. Hneď pred vstupom do hradu bola tabuľa s upozornením, že vstup je na vlastné riziko. Hrad je momentálne v rekonštrukcii, takže aj keď sme tam boli my, bolo tam niekoľko robotníkov a pracovalo sa.
Na niektoré menej náročné miesta sme vyšli, na niektoré sme si s deťmi netrúfli.

Výhľady zo skál boli úžasné a deti boli vo vytržení. 
Späť sa šlo opäť v pohode tou istou cestou. Keďže vyjsť hore nám netrvalo dlho, možno 45 minút, chceli sme ešte skúsiť vybrať sa do dedinky Podhorie, ktorá bola vzdialená asi 1,5 hodiny chôdze.
Lenže práve v tom čase sa obloha zatiahla a bolo počuť hrmenie zo všetkých strán, tak sme sa radšej vrátili rovnakou cestou dolu z hradu a šli sme domov, aby nás nechytili búrka. 

Výhľad z hradu

Zhrnutie: nenáročný a pekný výlet s deťmi:) 

Ak vás zaujíma aj niečo bližšie o hrade, nejaké informácie si môžete prečítať napríklad na tejto stránke.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top