Pár rokov s prírodnou kozmetikou

Kedysi dávno som písala na blog príspevok o tom, ako som prešla na prírodnú kozmetiku. Tú som si naozaj zamilovala tak, že tej komerčnej „neprírodnej“ používame doma úplné minimum.

Aj keď sa nezvyknem nejako rozmaznávať, mala som v posledných týždňoch možnosť vyskúšať úžasný levanduľový sprchovací krém od Weledy. Ak máte radi túto bylinku, naozaj vrelo odporúčam. Nie je to vôňa „približná“ levandule alebo umelo vytvorená vôňa podobná tejto úžasnej bylinke. Keď otvoríte nádobku, akoby ste si privoňali ku kytičke čerstvej levandule.

Keďže levanduľa má výborné účinky na nervovú sústavu a dokáže pekne spríjemniť a pripraviť na spánok, najradšej si dávam „levanduľovú sprchu“ navečer. Celá kúpeľňa potom vonia ako levanduľový záhon:)

Ak ste zvyknutí na bohatú penu pri sprchovaní, pri tomto sprchovacom kréme vám pena veľmi nehrozí, čo ja však vnímam ako pozitívum. Nemám rada „sprcháče“, ktoré penia ako saponát na riad a vlastne pri týchto prírodných som taký ešte asi ani nezažila.

„Hádajte, čo za „pastu“ mám na kefke…:)“

Okrem sprchovacieho krému sme si doma zamilovali (teda najmä deti) aj Weleda Detský zubný gél. Namiesto klasickej zubnej pasty ho používame už veľmi dlho a hoci sme skúšali aj viaceré iné zubné pasty rôznych značiek prírodnej kozmetiky, vždy sme sa vrátili k tomuto.

Má príjemnú sladkastú a bylinkovú chuť a nepení ako klasické zubné pasty. Veľkým pozitívom a vlastne aj dôvodom, pre ktorý som začala u detí používať tento zubný gél je, že ho môžu prehĺtať. Neviem ako u vás, ale naše decká mali s vypľúvaním pasty ohromný problém (podľa odborníkov je to ale úplne bežné a aj deti vo veku okolo 6-7 rokov ešte pastu prehĺtajú). Preto mi vyhovuje, že „Weleďácky“ zubný gél deti prehĺtať môžu a nehrozí im otrava fluórom alebo niečo podobné.

Podľa mňa je tento zubný gél výbornou alternatívou najmä pre malé deti. Napriek vyššej cene (v porovnaní s komerčnými zubnými pastami) ho radi kupujeme stále. Na kefku stačí dať máličko, takže vydrží dlho. Akurát musím deťom dávkovať na kefku sama, pretože inak si rady doprajú trošku viac:)

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top