O milovanom ružovom hrnčeku a farebnom kúpaní

Každá správna mama vie, že sladké nápoje deťom neprospievajú. A tak sa snažíme odmalička ich učiť, že čistá voda alebo nesladený čaj sú to najlepšie pre zahasenie smädu. No ako to už býva, tu príde babka či iná dobrá duša a ponúkne dieťatku tajomný nápoj ukrytý v krásne farebnej škatuľke so slamkou, prípadne v lákavej obrázkovej plastovej fľaške. Dieťa ochutná sladký džúsik a viac ho zrejme o výhodách čistej vody nepresvedčíme. I keď sú aj výnimky, samozrejme.

Naša najmladšia takmer trojročná Emka dlho pila čistú vodu, no potom, aj vďaka svojim dvom starším súrodencom, „konvertovala“ na sladšie alternatívy. Pred pár týždňami sa stalo niečo úžasné – naša Emka opäť objavila čaro čistej vody. Dostala totiž krásny ružový hrnček Avent s obrázkom rozkošného zajačika. A sama zahlásila: „Maminka, daj mi tam len čistú vodičku, aby sa mi fľaštička nezašpinila!“ Takže sa sama rozhodla, že do jej milovaného ružového hrnčeka budeme nalievať len čistú vodičku.
Hrnček, alebo fľaštička, ako ho naša Emka nazýva, jej prirástol k srdcu. Vždy ju fascinovali všakovaké fľašky a poháriky so sosáčikmi pre malé deti, keďže ona sama bola výlučne dojčená, neskôr prešla na pitie z obyčajného pohára a tieto veci si teda vôbec neužila. 
Páči sa mi na ňom, že je naozaj ľahko „čistiteľný“ a slamka sa dá rozobrať a oceňujem, že silikónová slamka sa dá schovať jednoduchým otočením vrchnáčika, takže je to naozaj praktické a hygienické. 
Emka na ňom oceňuje, okrem iného, ružovú farbu (práve je vo svojom „ružovom období“, teda, čo je ružové, je super:)) a milého zajačika na obrázku. 
Okrem hrnčeka sme mali možnosť vyskúšať aj pastelky do vane, ktoré v našom prípade priniesli úplne nový rozmer kúpania. Nielen naša najmladšia Emka, ale aj starší dvaja (8 a 6 rokov) si pri kúpaní s radosťou kreslia a je problém ich z vane dostať:) 
kreativita sa dá rozvíjať aj vo vani:)
Sama milujem kreslenie a snažím sa aj u detí podporovať záujem o farby, pastelky a iné vecičky, ktoré pomáhajú rozvíjať u detí kreativitu, takže pastelky do vane sa mi zdajú byť naozaj super vec (sama som ich ale neskúšala – zatiaľ…:)).
Prvý pohľad na vaňu po nadšenom prvotnom vyskúšaní pasteliek počas kúpania bol síce mierne šokujúci („Ježkove oči, ako ja toto umyjem???“), ale naozaj to šlo ľahučko zmyť, takže panika nebola namieste. 
A tak majú naše tri deti v poslednom čase krásne tvorivé kúpanie plné farieb a ja rozmýšľam, prečo som vlastne tie pastelky do vane neobjavila už skôr (keďže to nie je až taká svetová novinka)…
Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top