Šaty pre dievčatko a jednoduchá hračka

 A tak som zasa trochu šila. Potrebovala som si vydýchnuť z dosť hektického života, aký v poslednom čase žijem. Pri šití zabúdam na problémy a relaxujem.
Takže tu sú moje víkendové výtvory:

1. Jednoduché šatôčky pre dievčatko
Strih aj postup na šaty som našla na stránke http://www.sew-much-ado.com/2012/01/infant-peasant-dress-free-pattern-and.html a už stačilo len vybrať látky, z ktorých šaty pre našu najmenšiu princeznú ušijem. Nie sú síce ani zďaleka dokonalé, ale hreje ma pocit, že som to zvládla a že sú skutočne nositeľné (dokonca som si za ne vyslúžila aj viacero pochvál, juchú!:) Zvládnu to aj začiatočníčky, strih je naozaj jednoduchý a návod na spomínanej stránke zrozumiteľný, aj vďaka fotkám.

2. Jednoduchá hračka pre bábätko
Keďže bábätká všetko rady ožužlávajú, sú pre ne dobrou voľbou rôzne „ožužlávacie“ hračky. V angličtine sa im hovorí aj „taggie toys“. Na túto hračku som použila bavlnenú látku z jednej strany (zabudla som odfotiť) a bambusové froté (kúpené pôvodne na šitie plienok:))). Z jednej strany je aplikácia v podobe medvedíka s „odklápacími“ uškami, pričom jedno šuští (poslúžil mi kúsok celofánu). Po obvode „ožužlávatka“ sú všité rôznofarebné stužky.
Musím povedať, že hračka má u našej 5-mesačnej slečny veľký úspech a plní svoj účel – je totiž stále „ožužlaná“:)

Posts created 207

2 thoughts on “Šaty pre dievčatko a jednoduchá hračka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top