Také drahéééé?! alebo O tom, čo sa vlastne skrýva za jednou hračkou

Ceny, ach, tie ceny! Jedna z najhorších vecí, ktoré vždy riešim, je cena mojich vecičiek. Macko, bábika, zajko, mačička, atď. Najradšej by som ich dala za ceny také, aby si ich mohol kúpiť každý (typu „Všetko za Euro“). Aby každá mamička zo svojho rodičovského príspevku mohla kúpiť nejakú tú z mojich šitých hračiek, ktorá sa jej páči. Lenže, ono je to v podstate celkom komplikované a kým stanovím nejakú cenu, poriadne sa zapotím.

A viem, že ceny sa mnohým zdajú privysoké. Tu je aspoň malé vysvetlenie.

Keď si kupujete nejakú hračku odo mňa, ktorá možno vyzerá celkom jednoducho a nie sú na nej žiadne vychytávky, či čačky-mačky (bábiky necikajú, nevydávajú zvuky, nemajú žmurkajúce očká, mackovia nespievajú, keď ich chytíte za labku, atď), kupujete si vždy zároveň aj kus mojej energie a času, ktorý som pri výrobe danej hračky strávila. Každú jednu ručne maľujem, vypchávam, uzašívam, tváričky fixujem teplom, našívam aplikácie z filcu a dotváram detaily. Pri tých jednoduchších strávim možno hodinku a pol či dve hodiny, pri zložitejších aj tri a viac hodín. 
A to nerátam čas, ktorý treba na „vymyslenie“ každej postavičky. Či je to macko, myška alebo žabka, všetko si najskôr predstavujem vo svojej mysli a  keď sa mi tam už nejaký ten súci obrázok udomácni, dám ho na papier. Potom vytvorím strih. A potom skúšam. Asi netreba hovoriť, že nie všetky pokusy sú super hneď na prýkrát… 
Okrem toho, som mamičkou troch detí a toho času skutočne veľa nazvyš nie je. Šitie hračiek ma baví, je to moja záľuba, moja vášeň. S každou jednou vám dávam kus zo seba, zo svojho „rozprávkového sveta“. 
Na záver ešte dodám, že hračky majú certifikáty, spĺňajú potrebné normy a sú šité zo zdravotne bezpečných materiálov. Aj výberu látok teda musím venovať potrebnú pozornosť. 
Čo všetko teda máte v cene, keď si kupujete hračku z mojej dielne? Je to môj nápad, moja energia, môj čas, kus môjho srdca (pretože bez toho by sa to skutočne robiť nedalo) a tiež nádej, že moje hračky prinesú kúsok radosti a šťastia do života vašich detí a možno i vás. Viem, v Dráčiku kúpite rôzne krásne plyšáky alebo látkové bábiky oveľa lacnejšie, ja vám však (aspoň dúfam) ponúkam hračky trochu „iného rozmeru“.
ĎAKUJEM všetkým mojim zákazníkom, ktorým som mala alebo ešte budem mať možnosť vstúpiť do života – i keď len v podobe medvedíka či myšky, ktorú si budú stískať ich najmenší:) 
V neposlednom rade, hoci to sem až tak nepatrí (ale mám potrebu to v poslednom čase zdôrazňovať), ĎAKUJEM aj všetkým šikovným žienkam, ktoré rady šijú, že NEKOPÍRUJÚ moje dizajny, ale vytvárajú svoje vlastné. 
Posts created 211

One thought on “Také drahéééé?! alebo O tom, čo sa vlastne skrýva za jednou hračkou

  1. obdivujem, že pri troch detičkách ešte stíhaš 🙂
    viem, o čom hovoríš, ja síce opravujem nábytok, aj ked, zatiaľ len pre seba, raz možno vo veľkom 🙂
    Vicky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top