Moje handmade bábiky (My handmade dolls)

Aj keď som sa zamilovala (a stále som zamilovaná:) do waldorfských bábik, vždy som chcela skúsiť ušiť aj látkové bábiky iného druhu.

Všeličo som skúšala a veľa som toho pokazila, kým sa mi podarilo prepracovať k ako-tak dobrému strihu, z ktorého vznikla vcelku milá bábika. A tak vám aspoň tieto tri predstavujem:)

Prvá na fotke, spolu so zladeným zajkom, je Karolínka. Je to také nežné dievčatko v kvietkovaných šatôčkach a ružových pančuškách:) Nadovšetko ľúbi svojho zajka. Karolínka je dosť veľká, má takmer 50cm.

Druhá bábika dostala meno Dorotka. Pančušky síce nemá, zato má ale parádne šaty plné farebných srdiečok (ktoré budú onedlho dosť aktuálne:))). Dorotka je taká veselá kopa, rada sa hrá a objavuje všetko okolo seba. Vysoká je asi 35cm.

No a posledná v rade je Adelka. Oblečená v pestrých bodkovaných šatôčkach a červených pančuškách. Adelka je zo všetkých najmenšia, má len okolo 30cm. Rada sa smeje a miluje pestré farbičky:)

Všetky tieto bábiky sú mojimi autorskými bábikami, teda sú podľa môjho vlastného návrhu (vrátane zajačika:). Boli vyrobené s láskou a verím, že všetky nájdu svoj nový domov (predsa len je nám tu už trošku pritesno:) a nové „maminky“ či najlepšie kamarátky.

Bábiky sú mäkučké, ušité z kvalitných bavlnených látok a flísu (vlásky) a vyplnené polyesterovým rúnom. Tváričky sú maľované farbami na textil a tepelne fixované.

Tieto ako aj ďalšie látkové bábiky a iné šité hračky z mojej dielne môžete nájsť aj na facebooku🙂

Posts created 211

7 thoughts on “Moje handmade bábiky (My handmade dolls)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top