S deťmi na Trenčiansky hrad

Dovolenka sa už síce skončila, no doma sa nám veru sedieť nechce. A tak sme sa minulý víkend vybrali s deťmi na Trenčiansky hrad. Nebola som tam teda poriadne dlho, ani nepamätám, kedy naposledy…

Najskôr sme s manželom mysleli, že sa potúlame len sami s deťmi po rôznych zákutiach hradu, ale na prehliadku nepôjdeme. Napokon sme si však zaplatili malý okruh, ktorý trvá cca 30 minút, aby sme videli aj niečo z interiéru:-)
Malý okruh stojí necelé 3 Eurá pre dospelých, za deti sme neplatili nič. Ešte sme si doplatili 0,66 Eura za možnosť použiť fotoaparát.

Prehliadka hradu bola naozaj zaujímavá, i keď deti to až tak veľmi nebavilo. Teda, najmä pre našu dvojročnú dcérku to nebolo príliš pútavé, ale zvládla to dobre. 4-ročný syn mal vcelku zážitok, videl všelijaké staré zbrane, páčil sa mu aj výhľad z hradu a celkovo ho tam všeličo zaujalo.

Asi najviac sa deckám ale páčilo predstavenie sokoliarov. Dcérka sa nevedela vynadívať na „pipky“ – tak nazýva väčšinu vtáčikov, vrátane sokolov či orlov:-)

Vyšli sme s deťmi až na najvyššiu vežu hradu, teda Matúšovu vežu. Vyjsť tam nebola žiadna sranda a najskôr som si ani netrúfala predstaviť vybehnúť po toľkých kamenných schodoch v úzkych chodbičkách s dvoma malými deťmi. Manžel má ale očividne silné presviedčacie schopnosti a ja som zrejme ľahko ovplyvniteľná, takže som sa onedlho ocitla s celou rodinkou na Matúšovej veži a kochala som sa pohľadom na Trenčín, ktorý sme odtiaľ mali doslova ako na dlani.
Určite to ale nie je výstup pre malé deti, dcérku manžel dosť niesol, inak by to asi nešlo a naspäť to taktiež bolo dosť nepríjemné…

Bližšie info o otváracích hodinách a ďalších záležitostiach Trenčianskeho hradu nájdete napríklad na tejto stránke.


Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top