Opatrovanie detí

Ďalšia možnosť, ako si trochu prilepšiť počas materskej dovolenky, je aj opatrovanie detičiek.
V dnešnej dobe, kedy je zúfalý nedostatok materských škôl, často rodičia hľadajú iné alternatívy. Niekedy, žiaľ, nie sú k dispozícii babičky, ktoré by dieťa mohli opatrovať, ak je matka i otec v práci a ak nie je dostatok miesta v škôlke, vzniká ťažká situácia. Kam s dieťatkom?

A tu sa ponúka možnosť pre iné mamičky na materskej dovolenke. Čo takto zriadiť si malú materskú škôlku či jasličky? Alebo nejaké predškolské opatrovateľské centrum?
Súkromné škôlky sú čoraz viac využívané, nakoľko tých štátnych je nedostatok. A o jasličkách ani nehovorím. Nápad je to síce určite pekný, i keď je zrejme pomerne komplikované to všetko zrealizovať. Treba na to celého človeka, ďalších ľudí ako i dostatok peňazí a vhodné priestory, ktoré musia spĺňať prísne normy. V žiadnom prípade to však nie je nezrealizovateľné.

Opäť si treba pozisťovať všetky náležitosti na živnostenskom úrade a ďalších prípadných inštitúciách ohľadom toho, aké normy treba spĺňať, na základe akej živnosti by ste takéto zariadenie mohli prevádzkovať a podobne.

Možnosťou však je zriadiť si aj akési mini-jasličky či mini-škôlku. Ide v podstate o to, že si k svojim vlastným deťom či dieťatku vezmete do opatery ešte ďalšie jedno či dve, prípadne tri. Vznikne tak mini-kolektív, akási mini-škôlka. Mamičky väčšinou prevádzkujú takúto službu u seba doma. Má to hneď viacero výhod – vaše dieťa či deti budú mať o program postarané, keďže sa budú mať s kým pohrať. Vy si privyrobíte nejaké tie Eurá navyše a budete sa môcť realizovať. Jednoducho, ak máte dobrý vzťah k deťom (ktorá matka nemá?) a bavilo by vás starať sa o pár drobcov, potom to nie je zlý nápad.

Treba však doriešiť napríklad aj stravovanie detičiek, mať vhodný priestor – ak máte veľmi malý byt, kde sa ledva pomestíte, tak tu asi na mini-škôlku priestor nebude a podobne. No ak sa chce, všetko sa dá.

Posts created 211

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top